השר ישראל כץ. צילום: פלאש 90
השר כץ. צילום: פלאש 90

“אם המאמצים הבינלאומיים שמוביל הנשיא האמריקאי טראמפ לא יעזרו לעצור את מלהשיג יכולות גרעיניות, ישראל תפעל צבאית בעצמה”, כך אמר במהלך ביקורו אמש (ה’) ביפן לפי דיווח של סוכנות הידיעות ‘רויטרס’. “ישנם שינויים שניתן לעשות בהסכם כדי להבטיח שלעולם לא תהיה להם היכולת להחזיק בנשק גרעיני”.

כזכור, החודש הודיע הנשיא טראמפ כי אין בכוונתו לאשרר את הסכם המעצמות מול איראן, בכך למעשה חזרה לפתחו של הקונגרס ההחלטה שתאפשר הטלת על המדינה השיעית. עד כה המדינות החתומות על ההסכם לא הביעו חששות גדולים מפני התעצמותה של איראן. ביפן עצמה נוטים לשמור על קשרי ידידות עם מדינות המזה”ת ובכללן איראן.

“ביקשתי מממשלת לתמוך בצעדים בראשות הנשיא טראמפ לשנוי הסכם הגרעיני”, אמר כץ. “השאלה אם חברות יפניות יתחילו לעבוד באיראן או לא היא שאלה חשובה מאוד”. לדברי כץ יש להסיר את תאריך התפוגה מעל ההסכם שהוגבל לעשר שנים, ולהקשות על טהראן את תנאיו במטרה להפסיק את פיתוח הצנטרפוגות לייצור .

עוד לדברי השר יש להשית סנקציות שימנעו מאיראן להשתמש בסוריה כבסיס צבאי נגד ישראל ולפתח טילים בליסטיים. “לא נאפשר לאיראן להפוך את סוריה לבסיס קדמי עם נמל ימי, נמלי תעופה ומליציות שיעיות. נפעל יחד עם ארה”ב ועם מדינות אחרות בעולם עד שהם יעצרו את הטילים הבליסטיים המאיימים על ישראל”, הוסיף.

ביקורו של שר המודיעין במדינה נערך כהכנה לביקורו של נשיא ארה”ב דונלד טראמם ביפן ב-5 בנובמבר בה יוועד עם ראש הממשלה היפני שינזו אבה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.