16:40 23/11/2017
דף הבית > תרבות > כפייה חילונית

כפייה חילונית

סטודנטים דתיים באוניברסיטה העברית בירושלים. ביקשו לחגוג את יום הסטודנט על-פי גדרי ההלכה בהם הם מאמינים ונענו בשלילה. לאחר התערבותו של ניר ברקת האירוע צפוי להתקיים עם הפרדה בין גברים לנשים

בעוד כשבוע צפויים להתקיים אירועי יום הסטודנט בירושלים. סטודנטים דתיים וחרדים ביקשו לקיים במקביל ליום הסטודנט אירוע מותאם לסטודנטים דתיים לאחר שהנהלת האוניברסיטה לא הסכימה להקצאות מתחם בחגיגות לריקודים נפרדים. אך גם כאן נענו בשלילה והפעם מצד גורמים העירייה. בחוות דעת ששלח עו"ד חיים נרגסי, סגן היועץ המשפטי של עיריית ירושלים נכתב כי אין לקיים אירועי "יום סטודנט" נפרדים לדתיים ולחילוניים. זאת כיוון שבאירועי יום הסטודנט הדתי תתקיים הפרדה מגדרית בין גברים לנשים, על ידי מחיצות.  "איסור ההפרדה תקף גם במקרים שהציבור עצמו מעוניין בכך, כמו במקרה שלפנינו". עוד הדגיש, כי "החריג היחידי הוא במקרים בהם מדובר בטקס דתי או סוג של פולחן דתי שלגביו מתקיים החריג", אולם לדבריו, "זה לא סוג אירוע כאמור". בסופו של דבר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, התערב והורה לקיים את האירוע. באירוע לסטודנטים הדתיים צפויים להשתתף הזמרים אודי דוידי ועידן עמדי.

ליאת רון אמרה בפטריוטים "כאשר זה ציבור חרדי ודתי שעושים אירוע פרטי אין לי בעיה עם זה. אך הרשויות חוששת שדברים מסוג זה יזלגו לאירועים ציבוריים"

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לפני-אשדודשירה

ה"אשדודאשירה":"חגיגה של שירה ושל טקסטים"

פסטיבל "אשדודאשירה" נפתח היום בעיר הדרומית, המנהל האמנותי סמי שלום שטרית והשחקן זאב רווח מספרים: "עושים מחווה לזמר המזרחי בראשיתו, שהיה קול קורא במדבר"