בית המשפט העליון דן היום (ב') בעתירת משפחת המחבל מחמד טארק אבראהים דאר יוסף מהכפר כובר שביקשה להחזיר לחיקה את גופתו לאחר שרצח לפני כשנתיים בליל ט"ו באב את יותם עובדיה ז"ל בפיגוע רצחני בישוב אדם.

טל תהל עובדיה, אלמנתו של יותם ז"ל החברה בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה ע"י תנועת "אם תרצו", התייחסה לדחיית עתירת משפחת המחבל שרצח את בעלה ואמרה כי: "הצדק יצא לאור רק חבל שהוא נעשה מאוחר מידי. לא יעלה על הדעת שבית המשפט ישמש חממה לרוצחים שפלים ויאפשר להם להגיש עתירות הזויות מעין אלה. הגיע הזמן שבית המשפט יעזור ביצירת הרתעה אמיתית נגד הטרור ולא יתערב במדיניותה הביטחונית של מדינת ישראל. אני קוראת לראשי המדינה לסלק את משפחת המחבל לעזה. מי שגידל בביתו בן עוולה שהשתייך לחמאס ראוי שיוגלה לאלתר מהארץ שלנו. דם יהודי אינו הפקר".

מתנועת "אם תרצו" אשר מלווה את טל תהל עובדיה החברה בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות נמסר כי: "קיום הדיון בבג"ץ בנושא החזרת גופת מחבל היא התערבות חמורה במדיניות המלחמה בטרור של ממשלת ישראל. אין לשופטי בג"ץ שום סמכות להתערב בנושא הזה. כשם שהשופטים לא התערבו עד היום בשום נושא שהם כן תמכו בו כמו עסקאות בנוגע להחזרת מחבלים חיים, גירוש יהודים מביתם או העברת כספים לרש"פ כך עליהם לנהוג גם בעתירה זו. לצערנו, שופטי בג"צ מתנהלים כפוליטיקאים בעלי מדיניות של איפה ואיפה ואין לסמוך עליהם בכל הקשור למדיניות המלחמה בטרור.
אף אחד בפרקליטות לא עדכן אותי על הדיון.
הגיע הזמן שנבחרי הציבור וראשי מערכת הביטחון יתחילו להעמיד את שופטי בג"ץ על טעותם ובפה מלא יאמרו להם כי אין להם סמכות לדון בעניינים אלה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.