, חברת מהרשימה הערבית המשותפת, תכננה לארגן בכנסת כנס בסימן 50 שנות "כיבוש". בצעד חריג, יו"ר הכנסת התערב ומנע את קיום הכנס. כך פורסם ב"ידיעות אחרונות".

יולי אדלשטיין. צילום: פלאש 90
יולי אדלשטיין. צילום: פלאש 90

סלימאן תכננה לשריין לכבוד הכנס את אולם "שפרינצק" שבמליאת הכנסת. לפי הנהלים, כל חבר כנסת רשאי לארגן אירועים באולמי המליאה ולהזמין מכרים וקרובים. סלימאן פתחה בנוהל שגרתי, הזמינה את האולם, אך בהזמנות שנשלחו במייל סלימאן אמרה כי הכנס עמוד בסימן "ציון 50 שנה לכיבוש 67".

המייל שנשלח מלשכתה של סלימאן עורר סערה. לאחר שהדבר נודע ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אדלשטיין ביטל את האירוע.

יו"ר הכנסת אמר כי התכנון לקיים את הכנס סמוך לתקופה הרגישה בו מציינים את יום הזיכרון, יום העצמאות והשנה ה-50 לשחרור ויו"ש הוא לא מקרי. אדלשטיין כתב לסלימאן: "הצטערתי על יוזמה מתריסה זו שיש בה פילוג ומתח מיותרים בין חלקי העם, במיוחד בתקופה רגישה ומיוחדת זו בלוח השנה הישראלי שטיבה בוודאי ידוע לך היטב".

"חד"ש היא תנועה פלורליסטית". דב חנין. מרים אלסטר פלאש 90
. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתוך כך, אדלשטיין הדגיש בדבריו כי לא ניתן לקיים כנס מסוג זה תחת גוף רשמי של מדינת ישראל. "לגופו של עניין, באפשרותך לקיים את המפגש בחדר הסיעה שלך או בלשכתך, אך לא באולם רשמי של הכנסת", אמר אדלשטיין.

דב חנין, חברה סלימאן לרשימה הערבית המשותפת, הגיב בזעם ואמר: "גם יו"ר הכנסת חייב להבין שהכנסת היא זירה של ויכוח ציבורי. לא רק עמדותיהם של אדלשטיין בנט וליברמן לגיטימיות, אלא גם קולם של מי שמתנגד לכיבוש ומציע עתיד אמיתי לשני העמים.

עוד אמר חנין כי החלטתו של אדלשטיין "עוצרת" את הדמוקרטיה בתוך שערי הכנסת. "כינוסים נגד הכיבוש היו בכנסת בשנה האחרונה באולמות גדולים ובהשתתפות מרשימה של ארגונים, אזרחים ואורחים מחו"ל. לא נאפשר לעצור את הדמוקרטיה מחוץ לשערי הכנסת. בכוונתנו לפעול בכל האמצעים החוקיים נגד ההחלטה התקדימית הזאת", אמר חנין

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.