"אויבינו בתנועת ה-BDS קוראים לסופה של מדינת ישראל, אלה הפנים האמתיות של תנועת החרם ואנחנו נמשיך לחשוף את השקרים והאנטישמיות שהם מפיצים" כך אמר אמש (ד') דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, במסגרת כנס מחאה על פעילות ה-BDS.

מגוון אישים מהארץ ומעולם הגיעו למליאת האו"ם בניו יורק. ביניהם משפטנים, דיפלומטים, עורכי דין, אנשי אקדמיה ולמעלה מ-2,000 הגיעו במחאה על הפעילות האנטישמית של תנועת ה-BDS ברחבי העולם.

בין הנואמים היה אלן דרשוביץ', מהמשפטנים הגדולים בארצות הברית. דרשוביץ' התפרסם במשפט שנערך לשחקן הפוטבול המפורסם או.ג'יי. סימפסון. "אנשי ה-BDS פועלים כדי להסית את דור העתיד של מנהיגי העולם נגד ישראל, הפעילות הזו היא חלק מתנועה גדולה יותר שמטרתה להשמיד את מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי" אמר דרשוביץ'.

דנון באו"ם
דני דנון, שגריר ישראל באו"ם. "נמשיך לחשוף את השקרים והאנטישמיות".

בתוך כך, גם רונאלד לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי, השתתף בכנס: "אני תוהה אם כל מי שתומך בחרם על ישראל מבין את הכוונה האמיתית של התנועה הזאת. האקטיביסטים האלו קוראים להשמיד את מדינת ישראל. אל תטעו. תנועת החרם לא תומכת בעם הפלסטיני. הקמפיין הזה מיועד לדה-לגיטימציה של ישראל. מדובר במאמץ להכחיש את זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית. אנו נפעל במסגרת ההקונגרס היהודי העולמי בכל האמצעים ובכל היכולות כיד לעזור במלחמה נגד הדה-לגיטימציה שנעשית כלפי ישראל".

השופט אליקים רובינשטיין: "כמו שאנחנו קוראים בהגדה של פסח: 'בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו', ה-BDS הם חלק מהעומדים לכלותינו. המשימה שלהם לא תתגשם. כמו שהתגברנו על החרם הערבי, ננצח גם את ה-BDS. עם ישראל חי!"

תנועת ה-BDS קוראת לחרם בינלאומי על ישראל בשווקים. ה-BDS קיבלו כספים מקרנות אסלאמיות המקושרות לחמאס, אל קאעידה ועוד ארגוני טרור.  התנועה זכתה לתמיכה מהשמאל הקיצוני בישראל ומגדעון לוי, עיתונאי "הארץ".

 

 

אלעד שור

אלעד שור