מכבי תל אביב העפילה לחצי גמר גביע המדינה בכדורסל. מכבי היא הקבוצה השלישית שהבטיחה את מקומה בחצי הגמר אחרי הפועל ירושלים ומכבי אשדוד/באר טוביה. מכבי תל אביב יצאה למשחק חוץ נגד עירוני נס ציונה, המובילה את הליגה הלאומית שחיפשה סנסציה ענקית, למרות הפערים הגדולים בין הקבוצות, סנסציה כמעט והתרחשה. מכבי תל אביב ניצחה וניצלה מהדחה 73-75.
איינארס בגאצקיס, מאמן מכבי תל אביב, ראה את קבוצתו החדשה מפסידה בסוף השבוע לבאסקוניה ויטוריה, הוא לא האמין שהשחקנים שלו מסוגלים לרדת לרמה כל כך חלשה נגד קבוצה מהליגה השנייה. הרבע האחרון היה מותח וגרם לספסל במכבי לחץ רב כאשר נס ציונה הובילה 54:59, מכבי צמצמה אבל נס ציונה שוב ברחה והגדילה את הפער ל- 56:63. אייברסון וגאודלוק החזירו את מכבי למשחק וצמצמו את הפער, 61:65.
%d7%92%d7%9c-%d7%9e%d7%a7%d7%9c
גל מקל. צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב
נס ציונה נלחצה ועשתה שטויות ושוב גאודלוק קלע שלשה וקבע 65:66 למכבי תל אביב. גאודלוק היה השחקן של מכבי שקיבלה גם עזרה מהשופטים בשתי החלטות תמוהות, גוט החטיא זריקה מהשלוש וגאודלוק, מי אם לא הוא, קלע פעמיים מהקו וקבע 70:75. נגמר? לא עבור נס ציונה. הופמן, אחד הטובים בנס ציונה שסיים את המשחק עם 17 נקודות, דייק בשלשה מדהימה וקבע 73:75 אבל הזמן נגמר ומכבי ניצחה בשיניים ויצאה בנס מנס ציונה.
נכון, במשחקי גביע המטרה היא הדבר החשוב ביותר, גם הפועל ירושלים הציגה משחק חלש והעפילה לחצי הגמר, אבל היכולת החלשה של מכבי תל אביב נמשכת ואין מגמת שיפור. מאמן מכבי בגאצקיס היה עצבני מאוד בסיום המשחק, הוא יודע שעם היכולת הזו אין לקבוצה שלו מה לחפש במשחק היורוליג המשמעותי השבוע נגד דרושאפקה בבית.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20