הרב לאו, והרב יוסף בטקס 2018. צילום: פלאש 90

שר האוצר משה כחלון הסמיך היום (חמישי) את הרבנים הראשיים לישראל מרן הגאון ומרן הגאון למכור כמדי שנה, את החמץ של מדינת ישראל.

הרבנים הראשיים מכרו את החמץ של משטרת ישראל, שב"ס, בתי החולים, משרדי הממשלה גופים אחרים לחוסיין ג'אבר – תושב אבו-גוש, שיחזיק ברשותו את החמץ עד אחרי , בנוסף, מכרו הרבנים את החמץ של אלפי המוכרים שבחרו למכור את החמץ דרך אתר האינטרנט של לישראל.

צילום: פלאש 90

בטקס שנערך ברבנות הראשית קיבלו הרבנים מג'אבר מקדמה על סך 20 אלף שקלים. לפי ההסכם, לאחר חג הפסח יעריכו שלושה שמאים את שווי החמץ ואז יוכל הקונה להשלים את העסקה או לחזור בו. הסכם המכר בעל תוקף הלכתי וחוקי ומאפשר לאזרחי ישראל לקיים בהידור את מצוות הפסח מבלי להיכשל בחשש של הנותר בבעלותם.

 

הרב הראשי לישראל הראשון לציון מרן הגאון הרב יצחק יוסף אמר: "אני מברך את כל הציבור היקר שנמצא כאן , את כל עם ישראל את כבוד עמיתי הגאון רבי דוד לאו, את שר האוצר וסגנו ואת מנכ"ל הרבנות שלכולם יהי פסח כשר ושמח שכולם יחוגו את חג המצות בשמחה ודיצה יהי שלום בחילם שלווה בארמונם שנזכה כולנו בשנים רבות נעימות וטובות אריכות ימים ושנים ובריאות איתנה עד מאה ועשרים".

צילום: פלאש 90

הרב הראשי לישראל מרן הגאון רבי דוד לאו אמר: "אני מברך את עמיתי הרב יצחק יוסף הגאון הרב יצחק יוסף, את השר משה כחלון וסגנו הרב יצחק כהן את עם ישראל, את עובדי הרבנות ומנכ"ל הרבנות בברכת חג פסח כשר ושמח. בעמדנו לפני חג הפסח אנחנו צריכים לזכור כי עם ישראל במצרים לפני פסח היה עם מפוזר והמצווה היום היא להיות יחד כמו שכתוב "ולקח הוא ושכנו הקרוב" ולכן אני קורא לעם ישראל בואו נפתח עיניים ונראה אם יש אדם או חבר שזקוק לעזרה ונדאג לו, הדבר אפשרי ותלוי רק בנו".

צבי טסלר

צבי טסלר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.