מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

חברת הכנסת נאוה בוקר פרסמה סטטוס ובו כתבה "יש להביס את הטרור מוקדם ככל הניתן. זאת ייעשה באמצעות שורה של צעדים עליהם אני שוקדת בימים אלה ממש".

בראיון ל"לפני כולם" הרחיבה על שלושת הצעדים שהיא מתכננת: "אני מדברת על מספר מהלכים שמבחינתי זה צעדים שאני עושה כדי למגר את הטרור מבחינתי. אני סומכת את ידי על כוחות הביטחון, על ראשי המערכות, אבל אני מרגישה שאני כמחוקקת צריכה לעשות הכל כדי למנוע מקרי טרור נוספים לאלו שסבלנו עד כה". 

ח"כ בוקר הרחיבה על הצעדים שהיא מקדמת כמחוקקת בכנסת: "אני מדברת על עונש מוות למחבלים, על תיקון לחוק שמדבר על העברת הסמכויות – היועמ"ש יכול להעביר את המשפט לבימ"ש הישראלי כדי שיוכלו לפסוק עונש מוות במקרים של רצח על רקע לאומני. וכן מדברת גם על חוקים נוספים: אני מאלה שקידמו את הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים ויש לי עוד הצעה שאנחנו מגבשים בימים אלה והיא עוסקת בהפרדה בבתי הסוהר הישראלים".

ההפרדה עליה מדברת ח"כ בוקר היא הפרדה של האסירים הביטחוניים מיתר האסירים על מנת שלא ישפיעו עליהם לרעה וכן על מנת לתת לאסירים הביטחוניים – המחבלים עונש אמיתי ולא מלון 4 כוכבים: "בהפרדה של האסירים הבטחוניים אלה שרצחו –  מחבלים, אותם רוצחים מתועבים שישבו ושיחיו בתאים נפרדים מיתר החברים שלהם שלא ילכו למלון 4 כוכבים בכלא הישראלי. בכלא אותם רוצחים יושבים ולומדים לתואר, משחקים שש-בש עם החברים, יש להם טלוויזיה ורדיו. אני רוצה לתת להם עונש אמיתי – שלא יהיה להם ביקורים אלא לפי אמנת ז'נבה שזה אחת לשבועיים בלבד, שלא יוכלו להתראות עם החברים שלהם ולהשפיע עליהם כמו מרוואן ברגותי שהיום הוא מבודד מחשש שישפיע על אותם אסירים אחרים. זו תהיה ענישה בחוק וענישה קשה מאד"

ח"כ בוקר מוסיפה כי קומם אותה לקרוא את הידיעה שאשתו של אחד מהחבלים שרצחו את זאב גנדי ז"ל הגיעה לטקס קבלת התארים שלו: "רק לפני שבוע קראתי ידיעה על אחד המחבלים שרצח את השר רחבעם זאבי ז"ל, המחבל יושב בכלא כבר מספר שנים והשבוע אשתו זכתה להשתתף בטקס קבלת התואר האקדמי שלו. הוא קיבל תואר אקדמי, למד אותו בכלא הישראלי ואשתו שמחה מאד ללכת ולקבל. אני אומרת מספיק עם זה, חייבים ליצור הרתעה כדי למנוע את המקרים האלה".

"כל מחבל כזה צריך תא בנפרד מבודד מהחיים מהעולם שלא יחיה בכיף ובטוב אלא שירגיש את העוול שגרם לאותם משפחות. יש לצערי אלפי משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהם ומשלמות מחיר יקר מאד על אותן רציחות ומקרי טרור"

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20