צילום: Pexels

 

מערכות ישיבה מגדירות את אופי הסלון וחלל הפנים של הבית. עם זאת, אין ספק שבתוך כל סוגי מערכות הישיבה שמור מקום מיוחד לנושא של בחירת ספות. הספה קובעת את הרושם הראשוני שיקבלו האורחים, כמעט בלתי אפשרי להתעלם מהנוכחות הדומיננטית שלה והיא חייבת גם לתת מענה לצרכים פונקציונאליים. על רקע האמור לעיל גם אין פלא שקשה לבחור את הספה המושלמת, בעיקר אם לא יודעים איזה פרמטרים צריך לבדוק.

הספה צריכה להיות בראש ובראשונה נוחה ולהתאים לאופי השימוש הצפוי. עוד לפני שמשווים בין סוגי לפי המראה החיצוני, צריך לוודא שהגודל שלהן עולה בקנה אחד עם מספר הנפשות במשפחה. בדירת יחיד או ברכישת ספה לזוג אפשר להסתפק בגודל מינימאלי של 2-3 מקומות, בעוד משפחה עם ילדים תהיה חייבת מערכת ישיבה גדולה יותר עם ספה של 4-5 מקומות לפחות.

מאיזה בד מיוצרת הספה?

לאולמות התצוגה השונים כדאי להגיע עם מידות מדויקות של גודל הסלון. מומלץ להשאיר מרווח של 10-15 ס"מ מינימום בין הרהיטים ומערכות הישיבה, בעיקר אם מדובר בסלון שבו יש גם שולחן, מזנון או פינת אוכל. בכל מקרה צריך לנסות לפחות פעם אחת את הישיבה על הספה ורק לאחר מכן לקבוע האם היא מתאימה לאופי השימוש.

מלבד האמור לעיל, צריך לבדוק מאיזה בד מיוצרת הספה ועד כמה קל לנקות אותו. גם מי שמקפיד על כללי היגיינה מחמירים עלול למצוא את עצמו יום בהיר אחד עם כתמים על הספה, אז כדאי שהבד יהיה עמיד. באופן עקרוני, האופציות נעות בין ספת עור, דמוי עור ובד וטווח המחירים גם הוא עשוי לייצג פער של עשרות אחוזים.

המפרט המלא של הספה המושלמת

התאמה לצרכים כוללת התייחסות למספר הנפשות במשפחה, לכמות חיות המחמד בבית ולמיקום המדויק של הספה. אם מתכננים לשים אותה במקום שחשוף לאור טבעי של השמש, צריך לוודא שמדובר בבד עמיד. במקביל, רצוי לברר לגבי המפרט המלא ולהחליט אם הולכים על ספה עם שזלונג לרגליים, ריקליינר נפתח לגב ומנגנון עיסוי מתקדם. כמובן שכל תכונה כזו משפיעה על המחיר ויש לה משמעות מסוימת מבחינת הנראות של הספה.

לבסוף, רצוי להתאים את עיצוב הספה לשאר הרהיטים שכבר קיימים בסלון. לחילופין, ניתן להתחיל עם בחירת ספה ורק לאחר מכן להוסיף את שאר מערכות הישיבה, השולחן, הריצוף, התאורה וכן הלאה. השאיפה היא בכל מקרה ליצור מצב שבו כל הרהיטים מתכתבים אחד עם השני והספה זמינה לשימוש בכל רגע נתון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא