צילום: Pixabay

 

כמעט כל אחד חווה הפסקת לפחות פעם אחת בחייו. לרוב, זה מגיע בהפתעה, ללא הודעה מוקדמת ואם אתם עובדים ברוב שעות היום אתם יודעים כמה הפסקת באמצע העבודה יכולה להיות קריטית. נפילת פתאומית עלולה גם לפגוע בחומרה וגם יכולה למחוק את כל מה שעשיתם. מה שכידוע, גורם לתסכול רב. ברוב בתי העסק בהם עובדים עם מחשבים, מצטיידים במערכות אל-פסק כדי להקטין את הסיכוי לאובדן נתונים. אבל מעבר למחשב בעבודה, אנשים רבים רוכשים מערכת כזו כאשר הם רוכשים מחשב ביתי.

מערכת אל-פסק או בשמה הלועזי UPS (Uninterruptable Power Supply), היא בעצם התקן שמספק כוח גיבוי כאשר ישנן בעיות חשמל. המערכת מייצבת את המתח החשמלי שזורם למכשיר. מעבר לייצוב הזרם החשמלי, המערכת משמשת גם כמכשיר גיבוי.

בעיות חשמל שונות

למעשה, סופת ברקים היא האיום הגדול ביותר על מכשירי החשמל בכלל והמחשב בפרט. כאשר ברק מכה בשנאי, הוא יכול להפעיל גל חשמלי עוצמתי אשר זורם למערכת החשמל בבית. זרימת החשמל הזאת נעה אל עבר המחשב דרך השקע אליו הוא מחובר. עוצמת חשמל כזאת יכולה להרוס רכיבי מחשב חשובים כמו לוח אם, כונן קשיח וזיכרון RAM. עוד בעיות חשמל שעלולות לגרום נזקים למכשירי החשמל בבית:

  • יכולות להיגרם כאשר יש עומס על המעגלים החשמליים. כשיש הרבה ציוד חשמלי מחובר ובשימוש בעת ובעונה אחת, זה יכול לגרום לאובדן כוח. אמנם מדובר בבעיה חשמלית שנמשכת זמן , אך עדיין היא עלולה לגרום נזק.
  • עלייה דרמטית במתח החשמלי שנגרם גם על ידי שימוש של כמה מכשירי חשמל ביתיים יחד כמו מכונת כביסה, מקרר ומזגן. עליית המתח החשמלי בדומה לנפילת מתח עלולה לגרום נזק לרכיבי המחשב.
  • רעש – מכות ברק או הפרעות בזרם החשמל בגנרטורים יכולים לגרום לבעיה חשמלית המתבטאת בזרם לא נקי שמוזרם למכשירי החשמל בבית או בעסק. זרם כזה יכול לגרום לכשל בתפקוד התקין של המכשירים ואף לפגום בקבצי מחשב.

סוגי אל-פסק

ישנם מספר סוגים של מערכות אל-פסק כאשר כל סביבת עבודה זקוקה לסוג אחר. ישנן מערכות קטנות יותר שמתאימות לבית או משרד ויש מערכות גדולות ומאסיביות המתאימות לחברות להן מאגר נתונים רחב.

  • סטנד-ביי: מערכת אל-פסק בסיסית שדרכה ציוד המחשב מתחבר למתח החשמל. כאשר מתרחשת הפסקת חשמל המערכת מתחילה לפעול כגיבוי ומאפשרת לעבוד עם המחשב כרגיל ולכבות את המחשב באופן מסודר.
  • מערכת אל-פסק אינטראקטיבית: מערכת מאוד מומלצת לשימוש ביתי. בנוסף להיותה מכשיר גיבוי בעת הפסקת חשמל היא גם דואגת לייצב את המתח החשמלי ובכך מספקת הגנה תמידית לציוד.
  • אונליין: מערכת שמספקת הגנה טוטאלית לציוד המחשב. בעת הפסקת חשמל אין השהייה כלל משום שסוללת הגיבוי היא זו שמספקת את החשמל למחשב באופן רציף ולכן היא פשוט ממשיכה לעבוד רגיל. מערכת אונליין היא המומלצת ביותר לעסקים גדולים ולחברות עם מאגרי נתונים גדולים.

חברת אביב אנרג’י מספקת פתרונות מעולים בתחום האל פסק והיא עוזרת ללקוחותיה לקבל מוצרים איכותיים לפי מפרט ודרישה. בנוסף למוצרי האל פסק של החברה, החברה מספקת פתרונות אחרים בדמות ספקי כוח, ממירי מתח, אדפטורים, מטענים, מצברים, ועוד…

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.