שלטי ההסתה נגד נתניהו. צילום: עמית סגל
שלטי ההסתה נגד נתניהו. צילום: עמית סגל

אמש (מוצ"ש) נערכה הפגנה סמוך לבית היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. כ-300 מפגינים הגיעו זה השבוע ה-49 ברציפות לכיכר גורן בפתח תקווה כדי להפגין נגד היועמ"ש ולקרוא להעמדתו לדין של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בין הכרזות שהניפו המפגינים נראה שלט ובו נכתב "כול כלב ביג'י יומו" כשהכוונה לראש הממשלה נתניהו. עמית סגל מחדשות 2 פרסם את השלט לפני שהוחבא בשל הגעת צוותי תקשורת למקום. במקום נראו שלטי הסתה אלימים נוספים.

ביום רביעי אחרון הותקף כתב ערוץ 20 אלירן טל שהגיע לסקר הפגנה דומה ביוזמתו של אלדד יניב מחוץ לביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה, כשמספר מפגינים אלימים בשנות החמישים המאוחרות לחייהם החלו בקללות וגידופים באופן אישי ונגד ערוץ 20.

לפני חודשיים, אייבי בנימין, פעיל מפלגת העבודה ומי שמוביל את ההפגנות מול בית היועמ"ש, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה בה נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו כפושע הנאצי הרמן גרינג, סגנו של היטלר. בראיון ל'היום הזה' עם אמיר איבגי התנצל על ההשוואה וטען "לא ידעתי שהוא שתול בתמונה של פושע נאצי".

מימין: נתניהו. משמאל: הפושע הנאצי הרמן גרינג. מתוך עמוד הפייסבוק של אייבי בנימין
מימין: נתניהו. משמאל: הפושע הנאצי הרמן גרינג. מתוך עמוד הפייסבוק של אייבי בנימין

 

לפני כחודשיים פורסם באתר ערוץ 20 חלקה של הקרן לישראל חדשה בהפגנות. ארגון השמאל הקיצוני על שלל זרועותיו תומך ומעודד את ההפגנות השבועיות מול בית היועמ"ש מנדלבליט."הקרן גאה להודיע כי היא עומדת בסולידריות עם המפגינים כנגד השחיתות השלטונית", הכריזה הקרן לישראל חדשה בעמוד הפייסבוק שלה. את ההצלחה לנהל את ההפגנות ללא עצורים רבים "ניתן לזקוף בין היתר לפעולות של ארגונים ממשפחת הקרן, לרבות האגודה לזכויות האזרח שפנתה למשטרה בדרישה להנחות את השוטרים לפעול כחוק, והקרן למגיני זכויות אדם שמימנה סיוע משפטי לעצורים", כתבה הקרן בפוסט מחודש יוני.

האגודה לזכויות האזרח, שהיא אחת מזרועותיה הרבות של הקרן, לא הסתפקה בפניה למשטרה. היא אף הגדילה לעשות והפיקה סרטון הדרכה למפגין כיצד לא להיעצר. אם חלילה נעצרת, אל דאגה, האגודה הפעילה גם קו חם לבירור זכויות וסיוע.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם