צילום: Pixabay

 

טיול בארצות הברית הוא חלומו של כל ישראלי ממוצע. יש כאלה שמגשימים את החלום עוד בימי ילדותם, כאשר הם טסים לטיול עם כל המשפחה, ואחרים עורכים טיול מאורגן אחרי צבא. אך ארה"ב אינה רק מקום לבילויים וטיולים, אלא גם לעסקים. אנשי עסקים ישראליים רבים טסים אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות כדי לסגור עסקה טובה. אך לפני שקונים כרטיס לחו"ל צריך להסדיר כמה עניינים.

השלבים להוצאת הוויזה המיוחלת

כאשר מדובר בנושא מורכב כמו הוצאת ויזה לארה"ב חשוב לדעת להתאזר בסבלנות, שכן התהליך עשוי לקחת לא מעט זמן. הליך ההוצאה כולל כמה שלבים עיקריים שיש להביא בחשבון.

מילוי טפסים

לפני הכול, האמריקנים מעוניינים לדעת את הפרטים הבסיסיים והספציפיים ביותר שלכם. ולשם כך, אתם תצטרכו למלא שורה ארוכה של טפסים באנגלית. אם אתם נוסעים לארה"ב לרגל עסקים, סביר להניח שאינכם צריכים לשפר את האנגלית שלכם, ואם אתם נוסעים למטרת תיירות והאנגלית שלכם טעונה שיפור, כדאי להסתייע בחברים השולטים בשפה. כך או אחרת, אתם צריכים בהחלט לפנות זמן למילוי הטפסים, מכיוון שמדובר בתהליך הדורש זמן. כמו כן, חשוב לדייק בעת מילוי הטפסים. אם תהיה טעות אחת בטופס, עלולים לפסול את הבקשה שלכם ואתם תצטרכו לעשות את כל העבודה מחדש.

הטופס העיקרי נקרא ds160 וניתן למצוא אותו באתר האינטרנט. מילוי טופס ds160 דורש מכם לציין מידע בסיסי כמו שמכם המלא, כתובת המגורים, מקום העבודה או מוסד הלימודים שבו לומדים ילדכם. נוסף על כך, תצטרכו לענות בכנות על שאלות אישיות יותר כמו האם אתם סובלים או סבלתם ממחלות כלשהן בעבר, או אם יש לכם עבר פלילי.

מצרפים אישורים

בעת מילוי הטפסים עליכם לצרף גם את אישורים רלוונטיים:

  • אישור עבודה – אישור זה נועד לוודא כי אינכם מחפשים עבודה בארצות הברית ואינכם מעוניינים להשתכן בה. אל אישור העבודה חשוב לצרף צילומים של 3 תלושי משכורת אחרונים.
  • אישור לימודים – אם יש לכם תואר עליכם לצרף אישור מטעם אחת המכללות או האוניברסיטאות בארץ.
  • החזקת נכסים – אם יש בבעלותכם רכב, דירה או כל נכס אחר, חשוב לצרף אישור על החזקת בעלות.
  • אישור שירות – אם שירתם בצה"ל או בשירות לאומי, יש לצרף אישור.

משלמים ומתאמים

לאחר שמילאתם את הטפסים, יש צורך לתאם ריאיון עם השגרירות ולשלם עבור האגרה. נכון להיום התשלום עבור האגרה הוא 160 דולר. את הריאיון תצטרכו לעבור בירושלים או בתל אביב (בהתאם למיקום שנקע לכם).

לעבור את הריאיון בהצלחה

זהו, לאחר שמילאתם את כל הטפסים, צירפתם את האישורים ושילמתם מכסכם עבור האגרה מגיע השלב המכריע של הריאיון. אנשים רבים נלחצים מהריאיון בשגרירות, אם כי בדרך כלל מדובר בריאיון קצר של 2 דקות בלבד שאין סיבה לא לעבור. המטרה העיקרית של הזימון אל שגרירות ארה"ב היא לבחון אם אתם מהווים איום לארצות הברית. אך אם אין לכם עבר פלילי, בדרך כלל אין לכם גם סיבה לחשוש.

עדיין מרגישים לחוצים לקראת הריאיון? הטיפים הבאים יסייעו לכם לעבור אותו בשלום:

  • להגיע לריאיון לפני הזמן – בדיוק כשם שאינכם מאחרים לריאיון עבודה, כך אסור לאחר לריאיון בשגרירות. חשוב להביא בחשבון שלאחר פיגועי ה-11 בספטמבר, הנהיגו האמריקנים נהלי בטיחות מחמירים בשגרירויות ברחבי העולם, כך שגם אם אין לכם נשק, הבידוק הביטחוני יכול לקחת זמן. על מנת להיות רגועים ונינוחים, השתדלו להגיע כחצי שעה לפני הזמן.
  • הוכיחו לשגרירות שטוב לכם בארץ – כדי להגביר את הסיכויים שלכם לעבור את הריאיון בשלום, מומלץ להביא את כל המסמכים האפשריים המעידים על כך שאינכם מתכוונים לעבור למרמה לארצות הברית, וכי טוב לכם במקום שבו אתם גרים היום. בנוסף לאישורים שצירפתם בעת מילוי הטפסים, כדאי להביא אישורים המעידים על כך שיש לכם נכס בישראל, עבודה מסודרת, וגם כי המצב הכלכלי שלכם טוב בהחלט (תדפיס חשבון הבנק שלכם יוכל להוכיח זאת).
  • תתארו את הטיול שלכם – אם אתם טסים לארצות הברית למטרת תיירות, חשוב לפרט לשגריר את המסלול שלכם (במידה ותישאלו בנושא זה). היכן תשהו במהלך הטיול, באילו מקומות תבקרו ואילו אנשים אתם עומדים לפגוש. אל תשתמשו במשפטי כמו "עדיין לא החלטתי איפה ארצה לטייל", או "אחליט כשאקבל את הוויזה". משפטים דוגמת אלה עלולים לעורר חשד ולפגוע בסיכויים שלכם לזכות בוויזה.
  • אין מקום לטעויות – הפקיד בשגרירות יכול לפסול את הבקשה שלכם על סמך טעיות בטפסים או אי הבאת דרכון. משום כך, חשוב להקפיד על כל פרט ופרט בטפסים, להביא דרכון חדש ובעל תוקף וכמובן לצרף לטפסים שתי תמונות פספורט עדכניות. סתירות בפרטי הטפסים או אי מילוי ההוראות עלולים לגרום לפסילת הוויזה.
  • התלבשו בהתאם – מבחינתכם, מדובר בריאיון עבודה לכל דבר, ולכן חשוב להגיע בבגדים ייצוגיים ולהקפיד על הופעה מסודרת.
  • ההתנהגות אומרת הכול – מטבע הדברים, אתם לחוצים לקראת הריאיון בשגרירות, אך עליכם לשדר ביטחון וחיוביות. כאשר אתם ניגשים לדלפק הקבלה, אמרו בקול ברור "בוקר טוב" והקשיבו לשאלות המראיין. השתדלו לענות תשובות קצרות ומדויקות, והימנעו ממשפטים ארוכים ומסורבלים אשר עלולים להעלות חשדות.

בנקודה זאת חשוב לציין שבין אם אתם מעוניינים להוציא ויזה לארה"ב בפעם הראשונה או לחדש ויזה, טיפול בטפסים ובתשלום האגרה עשויים לגבות זמן ואנרגיה יקרים ולהוביל לחוסר ודאות ולחץ. אחת הדרכים להקל עליכם את התהליך הוא להיעזר בסוכנות שמתמחה בהוצאות ויזה לארה"ב. כך תוכלו להסיר מעליכם את המורכבות שבמילוי הטפסים באנגלית ולקבל הכוונה ברורה מה שיהפוך את התהליך לברור וקל יותר.
אחת החברות המומלצות לצורך כך היא VISA USA  שמתמחה בהוצאת ויזה לארה"ב.
לאתר החברה:
www.visa-usa.co.il

לא כולם מגיעים לריאיון לבד

על פי החוק, ילדים מתחת לגיל 14 ומבוגרים מעל גיל 80 פטורים מלהגיע לריאיון בשגרירות. מעבר לכך, הריאיון בשגרירות מתקיים בדלתות סגורות ובארבע עיניים. עם זאת, אם גילו או מצבו של האדם אינו מאפשר לו להגיע לשגרירות בגפו, הוא יוכל להביא עמו מלווה, תוך שהוא מגיש את כל הטפסים הרלוונטיים המעידים על מצבו.

נחמד לעשות אתכם עסקים

ויזה למטרת תיירות ועסקים מאפשרת לכם להגיע אל המדינה, ליצור חברויות ולהרחיב את העסק שלכם. ברגע שיש ברשותם ויזה לעסקים, היא מאפשרת לכם לבצע שלוש פעולות עיקריות. ראשית, ניתן לנהל באמצעותה משא ומתן עם חברות אחרות. על פי רוב, שיחות המשא והמתן מתנהלות יום אחד, אך הוויזה מאפשרת לכם לשהות ימים נוספים כדי להיערך לפגישות. שנית, אתם רשאים לבקר אצל אחד הלקוחות שלכם אשר לו אתם מספקים שירותים. כך תוכלו לוודא כי אתם מספקים שירות טוב ואיכותי. ושלישית, אתם יכולים להשתתף בכנס או ועדה מקצועית. אין זה משנה אם אתם רופאים הטסים להרצות, מרצים ממדרגה ראשונה או אנשי מקצוע המעוניינים להרחיב את האופקים. ברגע שאתם מקבלים את הוויזה, ארצות הברית מוכנה לקבל אתכם בזרועות פתוחות.

יש מה לראות בארה"ב

תיירות היא אחת המטרות הנפוצות שלשמה טסים לארצות הברית. אז גם אם כמעט התייאשתם בכל התהליך של הוצאת הוויזה, תגלו שזה פשוט שווה את המאמץ. כי יש מה לראות בארצות הברית. למשל, אם אתם אוהבים טיולים בטבע, תוכלו לבקר בגרנד קניון (ולא, זה לא הקניון המפורסם של חיפה). זהו מקום מרהיב ביופיו שבו ניתן לערוך קמפינג ומחנאות. רק תוודאו שאתם בוחרים במדריך טיולים טוב. מנגד, אם אתם מעוניינים בטיול היסטורי-מדיני כלשהו, תוכלו לבקר בבית הלבן. אכן, את אותו הבית שאתם רואים בחדשות של השעה שמונה, תוכלו לראות כעת מקרוב. כמו כן, אם אתם מעוניינים להרגיש כמו בסרט מאפיה, לאס וגאס היא העיר שלכם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20