הממשל האמריקאי מתכנן לשלוח לגבול הדרומי 5,000 בשירות פעיל, וזאת במטרה למנוע משיירת המהגרים ממקסיקו להסתער על הגבול ולחצותו בכוח – כך הודיע אמש (שני) בכיר במשרד ההגנה בתדרוך לכלי התקשורת.

חיילים אמריקאים מתרגלים בגבול . צילום: באדיבות חיל האוויר האמריקאי

 

החיילים, שמספרם זהה למספר משתתפי הצעדה, צפויים לספק גיבוי ל-2,100 חיילי המשמר הלאומי, שכבר פרושים לאורך הגבול מכוח צו שהוציא נשיא ארה"ב מוקדם יותר השנה. על פי הפרסומים, טראמפ צפוי להוציא היום צו שיגביל או ישעה את זכותם של המהגרים לבקש מקלט, אולם ככל הנראה יישום הצו צפוי להתעכב בשל התנגדויות משפטיות.

צעדת המהגרים. צילום: רויטרס

 

נשיא מקסיקו, אנריקה פניה נייטו, יזם לאחרונה תכנית – תחת הכותרת "אתם בבית" – עבור שיירת המהגרים (הנמצאת כיום כ – 1,500 ק"מ ממעבר הגבול הקרוב ביותר לארה"ב), עם הבטחה לדיור, טיפול רפואי, חינוך ומשרות במידה ויסכימו להתיישב במדינות צ'יאפאס ואוחאקה, המרוחקות ביותר מן הגבול של מקסיקו עם ארה"ב.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

 

בתוך כך, בראיון שהעניק הלילה (שלישי) ל'פוקס ניוז', התייחס הנישא טראמפ לסוגיה:"כשאת מסתכלת על השיירה הזו, אחוז גבוה מהם הם גברים צעירים וחזקים. הרבה אנשים רעים נמצאים שם. אנשים שמשתייכים לכנופיות. אנחנו לא רוצים אותם במדינה הזו. אם הם רוצים להיכנס למדינה עליהם להגיש בקשה כמו השאר. יש מיליוני בני אדם שמגישים בקשות אבל הם נכנסים באופן בלתי חוקי. יש לנו חזק מאוד. גייסתי את הצבא והשיירה הזו מבזבזת את זמנה. הם לא ייכנסו".

 

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא