אילו ביטוחי רכב קיימים?

לפני שנכנס לנושא החיסכון, נציין את ביטוחי הרכב הקיימים, כדי שיהיה לכם ברור מה אתם מזמינים. ביטוח החובה כפי שמשתמע משמו הוא כיסוי שכל נהג בישראל חייב לרכוש לרכב. פוליסה זו מכסה את העלות של נזקי הגוף לאדם שנפגע כתוצאה מתאונה עם הרכב שלכם. ביטוח צד ג' מוסיף לכם סוג נוסף של כיסוי הנועד לשפות את האדם שגרמתם נזקים לרכושו עם הרכב. מדובר בנזק לגדר של בית, לרכב אחר, למחשב נייד שהחזיק כאשר נפגע בתאונה ונזקי רכוש אחרים.

ביטוח מקיף לעומת שני הביטוחים הקודמים, כולל גם כיסוי עבור נזקים שנגרמו לכם או לרכב שלכם. אם הרכב נהרס במהלך תאונה או נגנב מהחנייה שלכם, חברת ביטוח תשלם לכם את הסכום שהוסכם בפוליסה. הביטוח הזה מכסה גם נזקים נוספים כמו שמשות שנשברו, פנסים שנפגעו ובמידה ותרצו לרכוש כיסויים נוספים תוכלו להרחיב לכיסוי שאף יבטח את הארנק שהיה לכם ברכב אם נגנב. בדרך כלל תצטרכו לשלם גם על השתתפות עצמית כלשהי, אלא אם כן בחרתם לרכוש הרחבה של ביטול השתתפות עצמית.

מה קובע את מחיר של ביטוח המקיף לרכב?

מחיר ביטוח הרכב נקבע על פי מספר גדול של פרמטרים. החל מהנהג שנוהג ברכב והיסטוריית הנהיגה שלו, וותק הנהיגה ומאפיינים דומים וכלה בסוג הרכב המבוטח, המודל והשנה שלו ואפילו הצבע שלו. לאחרונה, נוספו גם דרכים חדשניות להזמנת ביטוח הרכב באמצעות אפליקציה או אתר אינטרנט. מי שמשתמש באפליקציות הללו, מסוגל לחסוך סכום נוסף בעלות הביטוח, משום שחברות הביטוח אינן צריכות לשלם לנציג מכירות כדי לקבל מכם את הפרטים להזמנת הפוליסה. מספר חברות מציעות ביטוח דיגיטלי אך לא לכולן יש ממשק נוח ויעיל להזמנה מהירה.

ממשקי הזמנת ביטוחי הרכב בדיגיטל

בדיקה קצרה של תהליך הזמנת ביטוח רכב באתרי החברות השונות מראה שיפור אך עדיין מדובר מתהליך הזמנה ארוך ומייגע לעיתים קרובות. כאשר גולש רוצה לבצע הזמנת ביטוח רכב הגולש צריך לעבור מספר עמודי תוכן שונים, מילוי פרטים במספר תפריטים כאשר לעיתים רחוקות לא ניתן יהיה ליצור קשר עם נציג טלפוני משום שהטלפון לא זמין לגולש.

חברות ביטוח אשר מציעות ביטוח דיגיטלי חייבות שיהיה להם אתר מותאם למובייל. בדיקה של אחד האתרים מראה זמן טעינה ארוך מהרגיל. כאשר לוחצים על המילה ביטוח רכב באחד האתרים מחכים כמעט 15 שניות עד שנכנסים לעמוד ויכולים להזמין את הפוליסה במהירות. זמן טעינה ארוך משפיע מאוד על הזמנת הביטוח ולקוחות יכולים לברוח מהאתר ללא הצעת מחיר מתאימה בתהליך ההזמנה. בנוסף יכולה להיות גם פגיעה במותג.

לעומת זאת, ביטוח רכב המוצע על ידי אפליקציית GO מטעם הכשרה חברה לביטוח מפשט את התהליך. החל מתהליך הרכישה המהיר באמצעות הזנת פרטי הנהג והרכב ועד קבלת הצעת מחיר ועד לניהול הפוליסה עצמה באמצעות האפליקציה. בנוסף אם חלילה עוברים תאונה או שהרכב נגנב, אפשר להגיש תביעה בצורה דיגיטלית, לצרף תמונות רלוונטיות ואפילו להוציא את הכרטיס הכולל את פרטי הפוליסה. דמיינו שחלילה הייתם בתאונה. במקום להתחיל לחפש בתא הכפפות את הניירת הקשורה לביטוח היא ממתינה לכם ישירות בטלפון הנייד באפליקציה עצמה.

 

משווים מחירים וחוסכים כסף

נזכיר, לסיום, מדוע חשוב לבצע השוואת מחירים של ביטוח רכב בין חברות הביטוח השונות. היות וכל אחת מהחברות מחשבת בצורה מעט שונה את הפרמיה, חשוב להשוות מחירים ולגלות איזו חברה מציעה לכם את הכיסוי הטוב ביותר. חשוב לשים לב לא רק למחיר אלא גם לוותק של החברה, לדרך שבה אפשר להגיש תביעות וכן להרחבות הנוספות שכל חברה מציעה. רק כך תוכלו באמת להשוות בין הפוליסות השונות. כמו שראינו חשוב שתדעו שניתן לקבל הנחה על הפוליסה בהזמנת ביטוח דיגיטלי  וכך אתם יכולים לקבל תוך יום יומיים כיסוי מלא לרכב, מבלי שהייתם צריכים לעבוד קשה בהשוואת מחירים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.