צילום: ICLIPART

 

אם אתם מתכננים קניית אבל הולכים לאיבוד בין סוגי הכיריים השונים, בטח תשמחו לדעת שהחלטנו להרים את הכפפה ולהסביר על ההבדלים בין סוגי הכיריים השונים : כיריים אינדוקציה, , וכיריים חשמליות. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות שכיריים הן לא מה שחשבתם.

כיריים גז

כיריים  אלו מתאפיינות בתושבות בולטות וכמשתמע משמן – הן מבוססות על גז כמקור האנרגיה. למרות שהן נחשבות למוצר מיושן לכיריים גז מספר יתרונות למשל :

  1. כיריים גז מאפשרות לשלוט על חום הבישול, כלומר לכוון את העוצמה של הלהבה לפי הנדרש בהתאם לדרישות ההכנה או התקדמות הבישול. לכן, לבישול תבשילים שדורשים בישול מדויק – כיריים גז הן הטובות ביותר.
  2. לכיריים גז יש לרוב דפנות גבוהות שמאפשרות לטפל במהירות בכל בעיה של גלישת נוזלים.
  3. כיריים גז עשויות לרוב מחומרים עמידים כמו אמאייל או נירוסטה, כך שהן צפויות לשרת אתכם שנים רבות
  4. המחיר של כיריים גז נחשב לזול ביותר מבין סוגי הכיריים השונים

עם זאת, לכיריים גז חסרונות שנגזרים מכך שהגז הוא משאב טבעי, למשל פיזור החום בכיריים אינו אחיד, יש סכנה של דליפת גז, הן מתחממות לאט ונדרש שימוש בכלים חסינים מחום. בנוסף, כיריים גז כוללים מבערים ורשתות שדורשות ניקוי מיוחד.

(כיריים קרמיות)

כיריים חשמליות וקרמיות מבוססות על חשמל בהספק של 800-5000 ואט ורק הערה מקדימה – מבחינתנו כיריים קרמיות שוות לכיריים חשמליות, כי למרות שבכיריים קרמיות משטח העבודה והחימום עשויים מקרמיקה הן פועלות כמו כיריים חשמליות. לכיריים חשמליות יתרון כפול:

  1. פיזור החום בהן נעשה באופן אחיד ובעוצמה קבועה.
  2. הן מתחממות במהירות, כך שניתן באמצעותן לחסוך זמן והרבה אנרגיה

עם זאת, לכיריים חשמליות יש גם חסרונות כמו סכנת כוויה או העובדה שהן מצריכות כלי בישול מיוחדים ויכולות להיסדק או להישבר.  

כיריים אינדוקציה הן כיריים חשמליות וקרמיות שמופעלות באופן יחודי – הכיריים מפעילות שדה מגנטי והבישול מתבצע רק בכלי הבישול ורק עם הנחתו עליהן. לכיריים אלו יש שני יתרונות בולטים: החימום בהן מתבצע באופן מהיר והן עמידות במיוחד.

עם זאת, לכיריים אינדוקציה יש גם חסרונות, למשל הן מצריכות כלים מיוחדים ואי אפשר להכין בהם מוצרים שדורשים הקפצה של מזון. כמו כן, מכיוון שמשטח העבודה בהן שטוח יש סכנה של גלישת נוזלים ובעקבותיו נקוי מיוחד. וכמובן שמחירן נחשב לגבוה במיוחד וזה לפני שמחליפים את כלי הבישול.

עדיין הולכים לאיבוד?

אם ההסברים שלנו רק בלבלו אתכם יותר אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים לכיריים. אלו  עומדים לרשותכם באתר האינטרנט 24/7 ובשעות הפעילות בפייסבוק, בטלפון ובווטאסאפ. ואנחנו אומרים – המומחים מחכים לכם, אז למה אתם מחכים?

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.