"שליש מהשיעורים מתבטלים בגלל בנות שירות". צילום מסך

"שליש מהשיעורים מתבטלים בגלל בנות שירות". צילום מסך

ביום שני האחרון הגיע הקמפיין ה"" המתוזמר של מכון למהודרת החדשות של ערוץ 2. התחקיר, כפי שהגדירו אותו, עמד "המורים מדברים" ולווה בפסקול מאיים ומצלמות נסתרות להגברת הדרמה. המרואינים – ארבעה מורים וכמובן, מנכ"לית , ליאת שלזינגר.

הטענות אותן הציגו בחדשות 2 כעובדות כל כך מופרכות, שקשה אפילו להגדיר אותן כפייק ניוז. למשל, "שליש מהשיעורים לא מתקיימים כי בנות שירות מחליפות אותנו!", הכריז בתחילת הכתבה, גבי, מורה מהרצליה. קודם כל, לפי תקנות משרד החינוך, לבנות שירות אסור לעמוד לבד מול כיתה ללא מורה לצידן.

איך ייתכן שאף אחד לא מאמת את הנתון הזה או בודק אותו, שליש מהשיעורים? ממש שלושה-ארבעה מתוך כל עשרה? מאיפה יש כל כך הרבה בנות שירות שיכולות ללמד? האם מדובר על בית הספר של המורה גבי, או על כל מערכת החינוך? הכתבת לא בודקת אבל חוזרת על הקביעה שלו מיד: "שלושים אחוז מהשיעורים מתבטלים!". איזה פייק ניוז. 

זקנות ציון

הלאה, כתבת ה"תחקיר" גדושה במצלמות נסתרות, כדי לשוות לה מראה שחושף את מה שמנסים להסתיר. למשל התדרוך של הרכזת ובנות השירות, שבשל הטשטוש נראית מדובר בישיבה של זקנות ציון. רק מה, הרכזת הבוגרת הבהירה היטב לבת שירות שאסור בתכלית לפגוע בערכים של התלמידים והוריהם – כי אז יעיפו אותן מבית הספר. לא השתלטות, לא כפייה דתית. פייק ניוז.

אורחת הכבוד בכתבה היא ליאת שלזינגר, מנכ"לית ארגון "מולד" (כן, שוב "מולד"). גם בכתבה הזו, כמו בכתבות אחרות בסוגיית ה"הדתה", היא שוב מתראיינת. והיא חושפת נתון מדהים על מעורבות השירות הלאומי במערך ה"הדתה" בבתי הספר. היא טוענת שיש 226 בנות שירות. איך 226 בנות הפכו להיות איום קיומי על מדינת ישראל? איך ייתכן שבמדינה של 8 מיליון אזרחים, 226 בנות מבטלות שליש מהשיעורים? ממש נשות חיל.

ובעצם, כבר במשפט הפתיחה של המורה גבי אפשר להבין את הסיפור כולו. מה באמת מפריע לו ולכל מי שמוביל ומלבה את "סערת ההדתה"? הוא מדבר, בלי בושה, על המספר הרב של הדתיים שמצטרפים לצוות ההוראה: "זה הכמות המאוד-מאוד גדולה של אנשים דתיים שנמצאים בחדר המורים", הוא אומר.

תארו לעצמכם שמישהו היה מתלונן על כמות הערבים שנמצאים בבתי המרקחת, או על כמות המסתננים שנמצאים בעסקי המסעדות. כנראה שגבי היה מובטל כבר בבוקר למחרת. אבל זה דתיים, אז מותר. אין פה פחד מהדתה, יש כאן פחד מדתיים.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.