מדינת הלאום של העם היהודי? אחרי בני גנץ, גם יו”ר ‘יש עתיד’ התחייב היום (ד’) בפני פעילי ‘המטה לתיקון חוק הלאום’ בהובלת תא”ל (במיל’) אמל אסעד את החוק שאישרה הכנסת בקיץ האחרון.

“אני מתחייב את חוק הלאום”, לפיד בפני עשרות הפעילים שאירח בביתו. “אני מתבייש שאזרחים ישראלים, לוחמים, הורים שכולים ונכי צה”ל צריכים ללכת מבית לבית בסופה כדי לבקש את הדבר הכי בסיסי שזה השוויון שלכם”.

“מתבייש”. לפיד ואסעד

לדבריו, זו לא פחות מ”בושה למדינת ישראל”. “אנחנו נתקן את חוק הלאום כדי שיכיל את ערך השוויון”, חזר והבטיח. יו”ר ‘יש עתיד’ הוסיף כי “בכנסת האחרונה הנחתי על שולחן הכנסת את חוק הלאום של בני בגין בדיוק כדי שלא נצטרך להגיע למצב הזה שבו אזרחים ישראלים פוסעים ומבקשים את מה ששלהם ואני מאמין שכל מי שמבין שצריך לתקן את החוק הזה יעשה את זה יחד איתנו”.

מוביל המטה, תא”ל (במיל’) אמל אסעד, הזהיר כי “חוק הלאום בנוסחו הנוכחי הוא פוגעני ומסוכן כלפי כל אזרח ישראלי שאינו יהודי, וכל אזרח בעל מצפון שמאמין בחזון מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית שמקיימת שוויון זכויות גמור בין כל אזרחיה”.

ישנו את החוק שאושר ברוב בכנסת? נתניהו מציג את החוק בפני המליאה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

גבאי: נתקן את חוק הלאום ונוסיף לו את ערך השוויון

יו”ר העבודה, אבי גבאי, קיבל גם הוא יחד עם ראש עיריית ת”א, רון חולדאי, את משלחת המטה. לדבריו של גבאי חברו הטוב לחטיבה 300 היה, “בימי ראשון מביא לי פיתות דרוזיות ואני הייתי מביא לו סנדוויץ עם מטבוחה. וככה חיינו שנה וחצי. ובחיים שלי לא חלמתי שיגיע יום שבו נעמוד במצב המביש הזה, שבו הילד שלו והילד שלי לא שווים”.

“לכן”, הוא הסביר, “ לתקן את חוק הלאום ולהוסיף לו את הערך שוויון, ברוח מגילת העצמאות. זו שותפות וחיים משותפים במדינה אחת של אנשים שחיים ביחד וכולנו שווים. זה מאבק של כל עם ישראל לשמירה על הדמוקרטיה שלנו”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.