על פי פרסומים שונים, נראה כי נתניהו וחברי הגוש מתכננים בימים אלה את מפת המפלגות בימין כך שהפעם הגוש יוכל להשיג 'נוק אאוט' של 61 מנדטים, שיאפשר הקמת ממשלת ימין צרה בלי ליברמן ובלי כחול לבן.

כדי לעשות זאת, האסטרטגיה אותה מנסה רה"מ בנימין נתניהו להוביל היא מיצוי כל קולות הימין.

נתניהו דוחף לריצה עצמאית של הימין החדש בראשות בנט ואולי גם שקד. על פי גורמים בימין החדש ששוחחו אמש עם 'מעריב', בבלפור התחייבו שלא 'לשתות' הפעם קולות מהמפלגה, כדי לאפשר לימין החדש לצלוח את אחוז החסימה. כזכור, בחירות מועד א' היתה הפעם היחידה בה מפלגת הימין החדש רצה כמפלגה עצמאית, והיא סיימה אז את המרוץ מתחת לאחוז החסימה. רק מועד ב' בו רצו שקד ובנט בגוש טכני עם איחוד מפלגות הימין החזיר את שקד ובנט לכנסת. אתמול הודיעו בימין החדש על מפקד ארצי שיערך בימים הקרובים. נראה שנפתלי בנט יעמוד הפעם בראש המפלגה, מתוך עמדת הכוח של שר הביטחון, ואף עם התחושה בציבור הימני שבנט הצטיין בתפקיד למרות הזמן המועט שניתן לו למלא אותו.

ימינה מהימין החדש, במפלגות הציונות הדתית עדיין עמלים על מציאת הנוסחה שתאפשר איחוד של הבית היהודי עם האיחוד הלאומי. ישנו לחץ ברחוב הסרוג לקיום פריימריז פתוחים למפלגה ציונית דתית אחת, כאשר השר בצלאל סמוטריץ תומך ברעיון והשר הרב רפי פרץ מתנגד. במסגרת השיחות אותם מובילים מנכ"לי המפלגות, עלתה גם האפשרות לאיחוד מלא של המפלגות ומינוי ועדה מסדרת שתבחר את הנהגת המפלגה.

אתמול החל הקרב הגדול על איילת שקד. ח"כ מתן כהנא מהימין החדש סיפר בראיון לרשת ב' ששקד החליטה סופית לרוץ בימין החדש, אך הנסיונות בבית היהודי למשוך את שקד לראשות המפלגה רק גברו. אמש אף אירגן מי שאירגן 'בליץ הודעות' לפלאפון של שקד – הודעות שקראו לה להצטרף לפריימריז הפתוחים של הציונות הדתית, אם וכאשר יתקיימו. תלונה הוגשה לקצין הכנסת.

כדי לא לאבד שום קול, רה"מ נתניהו כבר התחיל לפעול לאיחוד של מפלגות הציונות הדתית עם מפלגת עוצמה יהודית. כזכור, אתמול הודיע איתמר בן גביר על ריצה של מפלגת עוצמה, וקרא לסמוטריץ והרב פרץ להתאחד עם עוצמה באופן מיידי. מבחינת נתניהו איחוד כזה דרוש כדי למנוע את שריפת הקולות שקרתה במועד ב' כאשר עוצמה יהודית רצה כמפלגה עצמאית וקיבלה כ2 מנדטים, הרבה מתחת אחוז החסימה. במועד א' המפלגה רצה בבלוק טכני עם איחוד מפלגות הימין שכלל את האיחוד הלאומי והבית היהודי.

משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות, הודיע אתמול שהמפלגה לא תרוץ הפעם. ההודעה מרגיעה את נתניהו שכן היא מעלה את הסיכוי של הימין החדש לקבל את מספר הקולות הדרוש.

בינתיים גם מפלגת 'נעם' מחממת מנועים, ואתמול הוחלפה התמונה הראשית בחשבון הפייסבוק של המפלגה ל'2 במרס, בוחרים נעם'. כזכור, במועד ב' המפלגה רצה לאורך כל הקמפיין למרות תחזיות שונות לפרישה מוקדמת מאוד של המפלגה ואף פרשנויות שראו בה מפלגת תעמולה בלי כוונה אמיתית לרוץ. נעם פרשה רק בימים האחרונים לפני הבחירות.:עוד באותו נושא