האם היהודייה חששה שבנה יוברח לתוניס – ארגון '' סייע בחילוצם: במוקד 'יד לאחים' קיבלו שיחת טלפון מבוהלת בצרפתית המלווה בבכי. על הקו הייתה ג'נט (שם בדוי), אישה צעירה מהעיר טולוז שסיפרה כי היא חוששת לגורלו של בנה היחיד .

ג'נט סיפרה כי אביו של הבן הוא ערבי ממוצא תוניסאי וכי היא מנצלת את היעדרותו מהבית כדי להתקשר ליד לאחים ולבקש את עזרתם.

האם, בת לאם יהודייה ולאב צרפתי, סיפרה כי שנתיים קודם לכן הכירה בחורה ערבי. שנה לאחר מכן נולד בנם ובמקביל החל האב החילוני להתקרב לאסלאם, לגדל זקן וללכת חמשה פעמים ביום למסגד.

"אני מרגישה שהוא מבשל משהו מתחת לפני השטח, ובהתבסס על כמה עובדות, אני חוששת שהוא יברח עם בננו המשותף למשפחתו המוסלמית הפונדמנטליסטית בתוניס", סיפרה למוקדנים דוברי הצרפתית.

מתפללים ברחובות פריז, . צילום: רויטרס

 

מנהלת המחלקה מיהרה להרגיע את ג'נט. בעצה אחת הן החליטו כי ג'נט תספר לבן הזוג על רצונה לצאת לחופשה עם הילד ועם משפחתה למשך שבוע. האב שלא חשד בכלום בשל העובדה שמשפחתה האמידה של ג'נט נהגה לצאת לחופשות לעיתים קרובות.

שבוע לאחר מכן נחתו ג'נט והפעוט בישראל ובימים אלו עושים השניים את צעדיהם הראשונים ביישוב קהילתי בו מתגוררות משפחות נוספות מצרפת שרתמו את היישוב לסייעה וג'נט ולבנה. במקביל, שוקד הצוות המשפטי של 'יד לאחים' על פתרון להשארתו של הילד בידיה של אמו בדרך חוקית.

"סכנת ההתבוללות בצרפת עלתה שלב"

הפנה את המקרה ל'יד לאחים'. הרב אליעזר ריסמק

אל ארגון 'יד לאחים' היא הגיעה ממש במקרה. אחיה הבכור החל ללמוד בשנה שעברה באוניברסיטה בפריז וכששותפו המוסלמי שאל אותו מדוע כיהודי הוא אינו שומר על מסורת אבותיו, החליט האח לחזור בתשובה. כשנודע לו על מצוקתה של ג'נט הוא ביקש עצה מהרב אליעזר ריסמק – ראש ישיבת 'אהלי יעקב' במודיעין עילית, והרב הפנה אותו לארגון.

"בתקופה האחרונה אנו עדים למקרים רבים של בנות יהודיות מצרפת שנישאו לערבים, כך שסכנת ההתבוללות בצרפת עלתה לשלב מסוכן נוסף" מעיד הרב ריסמק.

בארגון סיפרו כי "המקרה הזה, כמו מקרים רבים נוספים המגיעים לפתחנו מצרפת בשנה האחרונה, מעידים על חשיבותה של המחלקה לדוברי צרפתית שהקמנו לאחרונה לטיפול במקרי טמיעה והתבוללות בצרפת".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.