6:34 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > כך השתלטו הפלסטינים על בתי החולים בישראל

כך השתלטו הפלסטינים על בתי החולים בישראל

מקור ראשון: הרשות הפלסטינית מנצלת את ישראל כדי להפוך את הטיפולים האיכותיים של בתי החולים הישראליים לעסק המגלגל מאות מיליוני דולרים - על חשבוננו

כמויות אדירות של חולים פלסטינים מציפים את בתי החולים בישראל, כך פרסם היום (ו') העיתונאי יהודה יפרח בעיתון מקור ראשון. לפי הפרסום, בחלק מהמקרים אלו צוותי אמבולנס של הסהר האדום שמביאים את הפלסטינים החולים לאשפוז בישראל.

בתי החולים בישראל מלאים בפלסטינים. בי"ח הדסה עין כרם. צילום: הדס פרוש/פלאש90
בתי החולים בישראל מלאים בפלסטינים. בי"ח הדסה עין כרם. צילום: הדס פרוש/פלאש90

לפי מקור ראשון, בכל שנה עשרות אלפי פלסטינים מקבלים אישורים לטיפול בישראל, מה שמהווה נטל כלכלי כבד מאוד על מערכת הבריאות. הישראלי הממוצע סובל מהתארכות זמני ההמתנה לתורים ולפגיעה בתפקוד הרופאים.

אם לבת חולה צוטטה במקור ראשון בעילום שם ואמרה: "המחלקה שאמורה לטפל בנו עמוסה בילדים פלסטינים. עיני לא צרה בהם וכואב לי הלב עליהם. אבל אני רואה שוב ושוב שהם גם מקבלים קדימות על פנינו. מה עם ערך "עניי עירך קודמים"? אתם רוצים לטפל בפלסטינים? אין בעיה אז תוסיפו תקנים ומיטות אשפוז, למה זה צריך לבוא על חשבוני?".

האזרחים משלמים את המחיר וישראל משלמת את החשבון

על פי הדיווח במקור ראשון. הרשות הפלסטינית, מתחמקת מתשלום על ימי האשפוז של תושביה. משלם המיסים הישראלי הוא שנושא בנטל הכלכלי של הטיפול בפלסטינים. הרשות מפעילה ועדות שקובעות את אחוז ההשתתפות הכספית מצידה, ואת יתרת הסכום משלמים הישראלים.

כמות המאושפזים האדירה אינה הבעיה היחידה, אלא גם משך האשפוז של הפלסטינים. ילדים פלסטינים רבים מאושפזים לפרקי זמן ארוכים במיוחד, שיכולים להגיע לחודשים רבים וזאת גם בזמן שהם לא נדרשים לקבלת טיפול וזאת מהחשש שאם יחזרו לתחומי הרשות, לא יוכלו לחזור להמשך טיפול עתידי בישראל.

מנהלו לשעבר של המרכז הרפואי איכילוב, פרופסור גבי ברבש, צוטט ב"מקור ראשון" כנוע לגבי הסיטואציה: "בכל מה שקשור לקליטת חולים פלסטינים, אין לנו באמת ברירה. אנחנו לא יכולים שלא לתרום מהידע שלנו לאוכלוסיות במצוקה". על היחסים בין ישראלים ופלסטינים בתוך בתי החולים סיפר: "בתוך בית החולים הכל יכול לקרות. מתפתחים יחסים בין אמהות היהודיות והערביות וזה מחמם את הלב. האם זה מפחית את העוינות בין העמים? אני לא רואה תהליך כזה".

זכור לכולם מקרה האשפוז של נכדתו של איסמעיל הנייה, בזמן מבצע צוק איתן. ראש הזרוע הצבאית של חמאס לשעבר סייע גם לאחותו לקבל את הטיפול האקסלוסיבי בישראל.

חמאס והרשות הפלסטינית הפכו את ההפניות הרפואיות שמוענקות לפלסטינים לעסק שמכניס מאות מיליוני דולרים מדי שנה. כך משתלטת ההנהגה הפלסטינית על תקציבים שמיועדים למימון טיפולים כאשר השימוש בכסף כלל אינו מתועד, ואין שום מנגנון שמאפשר בדיקה האם מי שזקוק לטיפול אכן קיבל אותו.

ריבוי הפלסטינים הנכנסים ארצה לקבלת טיפול מהווה גם איום ביטחוני. השב"כ פרסם מסמך "ניצול המדיניות ההומניטרית של מדינת ישראל לפעילות טרור" ובו תיאור כיצד מחבלי חמאס עקפו את הבידוק בגבול הרצועה ועד לרצח של יהודים בפיגועי התאבדות.

ממשרד הבריאות נמסר: "ישראל מקבלת רק מקרים שלרשות אין יכולת לטפל בהם, ולאחר אישור גורמי ביטחון ורפואה. הבדיקות לתושבי הרשות בבתי חולים בישראל נעשות תוך כדי אשפוז, כאשר מה שקובע במקרה הזה היא הדחיפות הרפואית. הגעת חולים מהרשות מתואמת מראש, והחולים מתקבלים לבתי החולים בארץ רק אם יש מקומות פנויים. בנוסף, מדינת ישראל מחויבת לתת מענה לטיפולים מצילי חיים לחולים מהרשות. אין מדובר בקדימות לחולים מהרשות. כמו כן, לעיתים רופאים מבתי חולים בישראל מייעצים לרופאים מהרשות בטיפול הנדרש כדי לחסוך העברת המטופלים לישראל".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו