, הפועל תל אביב, ומי שסומן להיות הבלם המוביל בנבחרת הלאומית, צריך לעשות חשבון נפש. בגיל 25 בלבד, הפך גוטליב מאחד השחקנים הצנועים, המופנמים והמוערכים מקצועית, לאחד שרבים חוששים לגעת בו, כאילו היה מוצר שהתקלקל. ״זה לא אותו שהיה בהפועל עכו״, מספרים החברים ששיתפו עימו פעולה בקבוצה הצפונית.

הודיעה היום כי החליטה לוותר על החתמתו של גוטליב וזאת אחרי חודשים שהמועדון מנסה לשכנע אותו לחתום, וקיים אין ספור פגישות ושיחות במטרה להגיע להבנות ודווקא אחרי שהצדדים הצליחו להגיע לסיכום, יצאה ההודעה התמוהה של הירוקים.

אדי גוטליב. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ת"א
אדי גוטליב. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ת"א

 

גוטליב סומן כאחד הבלמים הצעירים המוכשרים ביותר בכדורגל הישראלי. דיברו עליו כבלם העתיד של הנבחרת הלאומית, מאמנים רבים עקבו אחריו כאשר שיחק בהפועל עכו וניסו להחתימו. גוטליב הגיע דווקא להפועל תל אביב. לא במקרה. השחקן המוכשר, אחד שחלם על קריירה במועדון גדול בליגת העל, נמכר במאי 2015 להפועל תל אביב בעסקה מהמוזרות שהיו בכדורגל הישראלי. הרבה קבוצות חיזרו אחרי הבלם הצעיר, שלבסוף נמכר לאדומים בעסקת ליסינג – עסקת תשלומים ארוכת טווח. היחסים המצוינים בין ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, לבין מי שהיה האיש החזק בהפועל תל אביב, מני ויצמן, הביאו את גוטליב למתחם חודורוב בסכום של פחות ממיליון שקל ובתשלומים.

השנתיים בהפועל תל אביב היו המשך ישיר לעסקה המוזרה. אחרי תקופת ירח הדבש, גוטליב הספיק להסתכסך עם ראשי המועדון, בעיקר החדשים, החרים את האימונים, הגיש תביעת בוררות ומתח ביקורת נוקבת נגד המועדון שלא עמד בהסכם שנחתם עימו. הדיונים שהיו אצל הבורר עו"ד עמיאל תגר היו מכוערים מאוד. הבלם סיפר בין השאר שראשי הפועל תל אביב איימו עליו. בסיום העונה ביקש גוטליב שחרור לטובת אופה הרוסית. הוא ויתר על החיזורים הרבים של שאצלו הפך לבלם מוביל בנבחרת הצעירה כי חלם על הכסף הגדול של . אחרי שנדמה היה שהבלם אכן יעבור לליגה הרוסית ויפתח דף חדש, העסקה התפוצצה וגוטליב ניצל את ההזדמנות שלוזון לא ויתר עליו.

בחיפה האמינו כי במציאות שנוצרה לבלם הוא יחתום במהרה על חוזה ויתחיל את האימונים, לוזון ויעקב שחר ניהלו מו״מ קשה ומעייף ובכל פעם שהועלתה בקשה נוספת, דווקא כאשר הצדדים היו קרובים למעמד החתימה, החליטו בחיפה לסגת. השיקול לא היה מקצועי. לוזון האמין כי גוטליב ישדרג את הקבוצה והוא מנייה בטוחה לשנים רבות. אבל השיקולים נוספים, אלה שהיו מחוץ לכר הדשא הכריעו. הרצון של גוטליב וסוכנו לנהל מאבק גם סביב סעיף היציאה לחו״ל וגם על חוזה גבוה, גרמו לשחר ואנשיו להבין כי עדיף לוותר. לוזון הבין כי הפגיעה בבלם קגלמאכר ובקבוצה כולה עשויה להיות גדולה מהתועלת שיביא גוטליב.

עכשיו הבלם הצעיר והמוכשר נותר בלי קבוצה. בהפועל הוא לא יישאר, בבית״ר ירושלים אמנם רוצים אותו אבל לא ישלמו שני מיליון שקל עבור הכרטיס בטח ולא שכר של 250 אלף יורו נטו לעונה. באר שבע מלאה בבלמים וגם במכבי תל אביב יש עודף בעמדה הזו. השאלה עכשיו מי יוריד את הראש ראשון כדי לסגור עסקה חדשה, הפועל תל אביב או אדי גוטליב. בינתיים המנייה שהיתה הבטוחה בשוק הפכה למלפפון חמוץ.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.