י.ש, תושב אפרת, קיבל מהוריו מכשיר ישן מסוג Family וגילה להפתעתו בחודש שעבר על סך 300 ש"ח בכרטיס האשראי שלו. זאת למרות שמעולם לא העביר קודם לכן לחברה את פרטי האשראי שלו.  "התחילה סאגה שלא הסתיימה", סיפר י' (השם המלא שמור במערכת) בשיחה עם ערוץ 20.

בר תמי 4. צילום: ויקיפדיה, Ayushy
בר תמי 4. צילום: ויקיפדיה, Ayushy

"הם עשו כאילו ביטוח על המנוי שלי. אבא שלי הביא להם , אבל הם לא ביטחו אותי", אמר י'. בחברה לא ידעו להסביר את פשר החיוב. "הם אמרו שהם לא יודעים איך זה קרה, התחילו התירוצים ונציגה בשם נופר אמרה ' אם אתה רוצה תתבע אותנו, אבל נשמח מאוד שלא תעשה את זה'".

לבסוף קיבל הלקוח בחזרה את הזיכוי לכרטיס האשראי. הוא החליט לפתוח דף חדש מול החברה שבינתיים טענה כי המכשיר שברשותו נגרע ממערכות החברה עוד בשנת 2009, זאת למרות שנקנה רק שנתיים קודם לכן ע"י הוריו ששילמו עבורו ביטוח כל השנים.

י' חידש את המנוי ורכש נורות ומסננים. החברה אמרה שהתשלום החודשי יעמוד על 49 שקלים, אך בשבוע שעבר גילה כי חייבו אותו 3 פעמים באותו הסכום. פעמיים התשלום נכתב ע"ש חברת שבבעלותה נמצאת "תמי 4" ופעם אחת ע"ש חברת "תמי 4" עצמה. "כאילו זה לא ירד מאותה המסקלה", אמר.

בתחילת השבוע שוחח הלקוח עם נציגת שירות שהבטיחה לזכות אותו עבור הסכום במלואו בטענה שב-2 באוקטובר היה באג במערכות החברה. י' ניסה לברר האם החברה מתכוונת לעשות פנייה יזומה ליתר הלקוחות שחויבו. "זאת שיטת מצליח שזועקת לעיניים", אמר." אתם מודעים שזה משהו רציני, תקלה במערכת. אתם חברה גדולה זה שטראוס". בינתיים טרם הגיעה הוראה לזיכוי האשראי של הלקוח.

מחברת שטראוס נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית עולה שמדובר במשפחה המחזיקה במספר מכשירים ובמספר שירותים שונים שמהם נבע הבלבול שוודאי שלא היה צריך לקרות. אנו בקשר עם הלקוח והוא יזוכה בכל סכום לו הוא זכאי. אנו מודים לכם על הפניית תשומת הלב למקרה".

300 שקלים שגבתה חברת שטראוס למרות שלא סופקו להם פרטי האשראי
300 שקלים שגבתה חברת שטראוס למרות שלא סופקו להם פרטי האשראי
שלושה חיובים מחברת שטראוס עבור תמי 4
שלושה חיובים מחברת שטראוס עבור תמי 4
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא