בעלי העסקים בכיכר המדינה בתל אביב דורשים מהעירייה להקים ועדת קבלה לעסקים חדשים בכיכר. הבעלי העסקים היוקרתיים בכיכר שגרו מכתב לחולדאי בו בקשה להעביר חוק עזר עירוני על הגבלת כניסת עסקים חדשים לכיכר בכפוף לועדה קבלה: "אנו פונים אליך בדרישה להעביר תקנה עירונית אשר תקבע כי בעלי עסקים חדשים יידרשו לעבור ועדת קבלה שתבטיח כי ביכולתם לעמוד בסטנדרט הגבוה של העסקים במקום".

במכתב מתלוננים הסוחרים כי הכיכר שהייתה בעבר מוקד קניות של מותגי היוקרה סובלת מהזנחת העירייה, בעיות תשתית תחבורה וכלשונם "מתחלופה גבוהה של עסקים שעלולה לפגוע ביוקרה אשר עטפה לאורך השנים את ואשר עלולה לפגוע באופן ישיר גם בנו, בעלי העסקים במקום".

הלגה גוטסדינר בעלת עסק בכיכר המדינה מיוזמות המהלך אמרה בתוכניתנו 'לילה כלכלי' עם "אנחנו רוצים שעריית תל אביב תעזור לנו להפוך את כיכר המדינה למקום הכי אקסלוסיבי בתל אביב חלק מזה ע"י סלקציה שלא כל אחד יכול לפתוח פה חנות. אנחנו הפנים של תל אביב וישראל לעולם"  והמשיכה "אני לא חושבת שבשווקים נחשבים בעולם תמצא ירקן או פיצוציה..אני מרגישה שאין בתל אביב מקום שמשדר יוקרה וסטנדרט גבוה".

רמי דניאל בעל עסק פשוט ביכיר הדינה אמר לשרון גל "תופעת הסלקציה שהם דורשים לעשות מקוממת אני לא רוצה להכנס למאבק בין אשכנזים לספרדים אבל בכיכר מאז ומתמיד היו מגוון רחב של חנויות ואי אפשר להייחס בזלוזל לחנות מכוון שהיא מוכרת דברים יותר פשוטים"

 

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.