הודיע לפני זמן קצר (ב') בחשבון הפייסבוק שלו כי מחר יפורסמו ההגרלה האחרונה שפורסמה של תכנית "", בה השתתפו 15,000 . עוד סיפר כחלון כי בחודש הבא תפורסם נוספת במסגרת התכנית, וגם היא תכלול מכירה של 15,000 באיזורי ביקוש, לרבות בערים ערביות.

 

בשידור שהעלה בחשבון הפייסבוק שלו סיפר שר האוצר כי: "עד עכשיו זכו 12,000 זוגות בדירה וכבר באוקטובר הקרוב הם יקבלו את המפתח. מדובר בדירות עם מחיר של 25% פחות ממחיר השוק ויש תוצאות בשטח. אנחנו רואים שבחצי השנה האחרונה עליית המחירים נבלמה ובמונחים ריאליים המחירים ירדו".

בנוגע לתכניות להמשך אמר כחלון: "אני מדבר אל הזוגות הצעירים שרוצים לרכוש דירה במחירים הגיוניים. עד ה-15.9 אנחנו נפתח הגרלה נוספת שתכלול דירות בבאר שבע, ראשל"צ, מודיעין, נתניה, רמת גן ואשקלון. הפעם גם עבור המגזר הערבי – בנצרת, סכנין וכפר מנדא".

חתם על צו לביטול מכסי היבוא על הנעלה. שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
הגרלה נוספת בחודש הבא. שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"עד סוף השנה אנו צופים ש-45 אלף יזכו בדירה ונשתדל שיהיו גם מסדרה ב׳. אבל כל סדרה א׳ יקבלו דירות כפי שהתחייבנו. אני פונה לאנשי סדרה ב׳ – אל תתייאשו אנחנו בדרך אליכם".

"התוצאות כבר נראות בשטח, אנחנו רואים התייצבות במחירי הדירות, רואים שאין עליה, אנחנו רואים את המנופים בכל רחבי הארץ והזוגות הצעירים מבינים שיש אופציה אחרת ושאפשר לקנות דירה במחיר הוגן", סיכם השר כחלון.

ההגרלה הבאה של תכנית "מחיר למשתכן" תכלול כאמור כ-15,000 דירות חדשות שיבנו בין היתר בראשון לציון (2,000 דירות), באר שבע (1,300) אור יהודה (1,100), נתניה (כ-340), ורמת גן (כ-320) ועוד. שיעורי ההנחות יעמדו על כ-20%-25% לערך משווי הדירות.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.