העובדים הכריזה הבוקר על סכסוך עבודה כללי במשק בעקבות התאגיד, אך לא פירטה את דרישותיה. , התייחס היום לסכנה שריחפה מעל קיום הממשלה בעקבות סערת התאגיד והצדיק את ההסכם שחתם עם ראש הממשלה. "עברנו בשבועות האחרונים. אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה כאן היום. הזוגות הצעירים היו הולכים לקרוא תהילים. גם הנכים היו צריכים לחכות שנה נוספת להעלאת הקצבאות", אמר בטקס חתימת הגג בבית שמש.

"אחריות שגילינו פה הייתה מתבקשת ומחויבת". כחלון בטקס חתימת הסכם הגג בבית שמש

השר כחלון המשיך ואמר כי "בבחירות אתה יודע איך אתה נכנס, אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא. ‏האחריות שגילינו פה הייתה מתבקשת ומחויבת וגם שילמתי עליה מחיר פוליטי. כמו שאמרתי בעבר, אני מוכן לשלם את המחיר בשביל הזוגות הצעירים. לצערי הרב, לא כולם חושבים ככה".

"במרכז הסכסוך ניצבת רפורמה כוללת בשידור הציבורי, תוך הקמת גוף נוסף ויצירת השלכות בעניינים מובהקים הנוגעים לתחום יחסי העבודה, לרבות ביטחון תעסוקתי", מסבירים בהסתדרות את הסיבה להכרזה על סכסוך העבודה ומסבירים כי נעשת כאן "התעללות בציבור עובדי רשות השידור והתאגיד, תוך שיסוי קבוצות עובדים אלו באלו. ההסתדרות דורשת להגן על תעסוקת העובדים, גם ובפרט נוכח ריבוי הרפורמות והותרת ציבור העובדים בחוסר ודאות תמידי". בהסתדרות טוענים כי אף גורם ממשלתי לא דן עם נציגויות העובדים בטרם סוכם על הפשרה שנחתמה בשבוע שעבר בין רה"מ  לשר כחלון. "אף שהשינויים המתוכננים הינם מרחיקי לכת ונושאים השלכות כבדות משקל על מערכת יחסי העבודה וזכויות העובדים, ההחלטות על השינויים האמורים התקבלו תוך התעלמות מוחלטת מנציגות העובדים".

הפגנת העיתונאים בת"א. צילום: קובי ריכטר/TPS
הפגנת העיתונאים בת"א. צילום: קובי ריכטר/TPS

 

: סכסוך העבודה – "באיחור של 3 שנים"

ח"כ שלי יחימוביץ' הגיבה להכרזה על סכסוך העבודה באומרה: "אני מתחילה להצטער שלא הודעתי על התמודדותי לבחירות להסתדרות כבר לפני 3 שנים. אני בטוחה שאז ככל הנראה העובדים היו זוכים לקבל הסתדרות שנלחמת עבור הזכויות של העובדים". לדבריה, "שנים הפקיר יו"ר ההסתדרות את עובדי רשות השידור והתאגיד אבל לא רק אותם, אוכלוסיות שלמות של עובדים הופקרו. טוב שהוכרז סכסוך עבודה גם אם באיחור של 3 שנים".

בתוך כך, הודיעה מועצת העיתונות כי תכנס היום ישיבת חירום של מליאת המועצה שתעסוק ב"פגיעה החמורה בשידור הציבורי בישראל".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.