שר האוצר משה כחלון פועל לשלול הטבות מס מתורמים לארגון אמנסטי, וזאת על פי חוק החרם. כך דווח היום (שישי) ב'ישראל היום'. הרקע למהלך הוא קמפיין בינלאומי שהשיק אמנסטי לפני כחודשיים, ששמו "50 שנות כיבוש".
הארגון פרסם באתר האינטרנט שלו, בפרסומים בינלאומיים ובדף הפייסבוק שלו קריאה לכל מדינות העולם להחרים מוצרים מיהודה ושומרון, וכן להטיל אמברגו נשק על מדינת ישראל בטענה שהיא פושעת מלחמה וששטחי ההתיישבות הן פשע מלחמה. המהלך צפוי לפגוע בהיקף התרומות שיקבל הארגון. כחלון: "נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו, כולל שלילת הטבות מס נגד כל ארגון שיפגע במדינת ישראל או בחיילי צה"ל".
השר משה כחלון  צילום: פלאש 90
השר משה כחלון. צילום: פלאש 90
במכתב שנשלח אתמול לשר האוצר כתב ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) בין השאר: "הארגון עוסק ללא הרף ברדיפת חיילי צה"ל ובהשמצתם, בעבר אף טען שחיילי צה"ל מרעיבים ילדים פלשתינים. אמנסטי תומך בסרבני גיוס ובמסתננים ופועל בכל כוחו נגד מדינת ישראל". עוד הוסיף זוהר במכתבו כי הוא פונה לכחלון בבקשה "לעשות שימוש בחוק החרם, המסמיך אותך לשלול מיידית מתן ההכרה בתרומות לצורכי מס לארגון שקורא להחרים את ישראל או חלקים ממנה".
מ'אמנסטי אינטרנשיונל ישראל' נמסר: "אנחנו לא מגיבים ליוזמות פופוליסטיות של פוליטיקאים. לכשנידרש לעניין, נגיב בצורה רשמית לגורמים המוסמכים, כמו משרד האוצר, לגופם של הדברים. עד אז אנחנו מזמינים את הציבור להיכנס לאתר האינטרנט שלנו וללמוד באמת במה דברים אמורים ולא להסתמך על סיסמאות נבובות של גורמים פופוליסטיים, שהדיוק והאמת אינם תמיד בראש מעייניהם. למשל, שסעיף 46א' אינו הטבת מס לארגון אלא לתורמים לו".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא