הפטריוטים א'-ה' 22:00

האם כחלון מריח ? בחודשים האחרונים פנה ראש הממשלה נתניהו מספר פעמים לשר האוצר (הליכוד) בבקשה לאשר כבר עכשיו את 2019, כך פרסם הערב כתב "", זאב קם. לפי הפרסום, בקשה נוספת כזו נעשתה גם אתמול, בפגישה ביניהם. גורמים במערכת הפוליטית מציינים כי מטרת הבקשה היא להעביר מסר של חיזוק וייצוב של הקואליציה ושהממשלה יכולה למלא את ימיה עד לסוף שנת 2019.

אלא שלכחלון אין כוונה להיעתר לבקשה הזו של נתניהו, במיוחד לא בחודשים הקרובים. למעשה, עד סוף שנת 2017 הנושא אינו רלוונטי כלל עבורו. מבחינת כחלון, הנושא יכול להתחיל להיות רלוונטי, אם בכלל, רק בחודשים הראשונים של 2018, כלומר בעוד יותר מחצי שנה. זאת לאחר שהוא יבחן מה יהיה המצב אז במשק, מבחינה כלכלית, ובעיקר מה יהיה המצב הפוליטי בקואליציה, ועד כמה היא יציבה.

בחירות בדרך? נתניהו וכחלון. לע"מ
בחירות בדרך? נתניהו וכחלון. לע"מ

כמו כן, באחרונה החל כחלון בקמפיין שילוט ברחבי הארץ שנראה לרבים כמו קמפיין בחירות. השבוע גם נחשף כי כחלון מזמין אזרחים לבדוק כמה הצליחו לחסוך בזכות תכנית "נטו משפחה" של משרד האוצר, אך בפועל רושם אותם במאגרי הנתונים של מפלגתו, "כולנו".

כזכור, אתמול חשף שמעון ריקלין בתכנית "הפטריוטים" כי שר האוצר ניסה להפיל את הממשלה בזמן שנתניהו שהה בסין. "הוא ניסה ליצור גוש כדי שילכו לבחירות וגם אהוד ברק היה מעורב בזה ומעורב בזה גם עכשיו", אמר ריקלין. "לכחלון לא באמת אכפת מהפיצול בערוץ 2", הוסיף. "גם לא היה אכפת לו מהתאגיד". "כחלון מנסה להפיל את ביבי, בגלל שלטענתו לא קיבל לפני חמש שנים את תפקיד שר האוצר שהובטח לו ומאז הוא לא סולח לו ורוצה לנקום בו".

"ממקורות יודעי דבר", סיפר ריקלין, "כחלון באבל כי ציפה שפרץ ייבחר כדי להפיל את הממשלה ולרוץ לבחירות, והבחירה של גבאי טרפדה לו את זה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא