1:06 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > כחלון נגד בג"ץ: אין מקום בחברה למכונות מזל

כחלון נגד בג"ץ: אין מקום בחברה למכונות מזל

לאחר שקבע בג"צ כי יש לאפשר את המשך קיום מכונות המזל של מפעל הפיס, יוצא שר האוצר נגד ההחלטה: "בחברה מוסרית אין מקום למכונות שהורסות חיים של אנשים"

"בג"צ החליט לאפשר את המשך פעילות מכונות המזל. אין לי ספק שנצליח לשכנע את השופטים כי בחברה מוסרית אין מקום למכונות שהורסות חיים של אנשים", אמר אמש (א') שר האוצר משה כחלון.

ביום שאחרי סגירת מכונות המזל של מפעל הפיס, במשרד האוצר היו נחושים להילחם בתופעה ביד רחבה. אולם גורמים בענף מזהירים – אין וואקום, כספי המהמרים יופנו לדרכים בעייתיות בהרבה.

יצא במתקפה על מפלגתו של לפיד. כחלון. צילום: פלאש 90
"נצליח לשכנע את השופטים". כחלון. צילום: פלאש 90

 

בראיון לרשת ב', אמר השר כי ימשיך להיאבק בכל כוחו למגר את התופעה הזאת וכי אין לו ספק שיצליח לשכנע את השופטים כי בחברה מוסרית וערכית אין מקום למכונות הימורים הממוקמות באזורים החלשים של החברה והורסות משפחות וחיים של אנשים.

באוגוסט האחרון הכריז כחלון על מלחמה בענף ההימורים בארץ בטענה כי "מכונות המזל של מפעל הפיס של הטוטו של כל גוף אחר, הם מהרעות החולות שיש לנו במדינת ישראל. אנחנו לא רוצים לחיות במדינה שאראלה ממפעל הפיס היא האישה הכי מפורסמת".

כבר בחודש אוגוסט הודיע שר האוצר כי יפעל לייעול שוק ההימורים החוקיים והקצאת הרווחים לציבור, וכי יקבע בחקיקה ובהיתר מפעל הפיס הגבלות על היקף התקרות של הגופים, הגבלה על היקפו של גודל שוק ההימורים החוקיים, שינוי במנגנוני הקצאת הרווחים וכן קידום המלצות הצוות לבחינת ההסדרה של ההימורים החוקיים, לרבות ביטול של משחקים בעלי פוטנציאל התמכרות גבוה, ובקרה על תחום הפרסום והשיווק.

"לא מוסרי". צילום: פלאש 90
"מהרעות החולות שיש לנו במדינת ישראל". צילום: פלאש 90
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: אריאל וויטמן

שיבושים בנתב"ג: "העובדים לקחו את הנוסעים כבני ערובה"

עיכובים בפריקת המזוודות, הורדת הנוסעים, ועיכובי טיסות בשל מחאת עובדים שלא התייצבו למשמרתם. "אנחנו דחוסים בחדר חשוך ומחכים שיתנו לנו לעלות לטיסה"