ראש הממשלה בנימין אמר בצהריים (ב’) בפתח ישיבת סיעת הליכוד: “בימים האחרונים דיברתי עם כל ראשי מפלגות הקואליציה. אמרתי להם: בעת הזאת אסור להפיל את הממשלה. חייבים לגלות אחריות. אני שמח שהמאמצים הללו נשאו פרי. יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות”.

“כדי להמשיך ביחד אנחנו חייבים משמעת קואליציונית. אין ‘מורדים’, אין ‘חסרים’, אף אחד לא עושה דין לעצמו. ובעיקר, בעת הביטחונית הרגישה הזאת, אסור שהקבינט יהפוך מכשיר להדלפות, ואסור שהקבינט יהפוך לכלי לניגוח פוליטי” הוסיף נתניהו. “אזרחי ישראל מצפים שנמשיך יחד, כדי שנביא עוד הישגים גדולים למדינה שלנו”.

בתגובה לביקורת שמתח השר נפתלי בנט על תפקוד הממשלה מול הטרור אמר נתניהו: “אני לא זקוק לפקחים ‘מימין’ כביכול. אני לא צריך שישמרו עליי. אני שומר. אני שומר על המדינה שלנו. אני שומר על הביטחון שלנו. אני שומר על הילדים שלנו”.

“מצב הביטחון עכשיו מורכב. אנחנו בתוך מערכה, היא רחבה ולא הושלמה עדיין. היא כוללת מרחבים וזמנים. אני לא נכנס כרגע לפירוט של הזמן והמרחב. לא אגיד מתי נפעל ואיך נפעל”, אמר רה”מ בחלק הסגור של הסיעה. “בסבב האחרון קיימנו דיון בקבינט וכולם בלי יוצא מן הכלל אימצו את ההחלטה של כל גורמי הביטחון – אף היא פה אחד – להמתין עם השלב הבא. יש כוונות להמשך. אני לא רוצה לנדב מה אני מתכנן לעשות בקרוב, אבל חשוב לי להגיד לכם את זה כדי שתדעו את האמת מול הספינים ומול הרבה מאוד בריחה מאחריות. כולם בלי יוצא מן הכלל תמכו. הם לא רצו הצבעה בכלל”.

מוקדם יותר אמר שר האוצר משה לחברי סיעתו כי “הממשלה לא תחזיק יותר מכמה חודשים. כנראה כבר במאי נלך לבחירות. זה לא יחזיק שנה”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.