האם ישראל הולכת לבחירות? (כולנו) מזהיר כי אם משבר חוק הגיוס יימנע את מעבר תקציב המדינה, הוא ייאלץ להתפטר. לדברי כחלון, "אם תקציב 2019 לא יעבור – תהיה השפעה ישירה על 2018 ואנחנו תוקעים את המדינה ואת האוכלוסיות שקופחו הרבה מאוד שנים. ללא התקציב הזה – אין לי מנדט ציבורי ואני מפר את ההסכם עם הבוחר".

עם זאת, כחלון הבהיר כי: "אנחנו לא חושבים שצריך ללכת לבחירות מוקדמות. מי שרוצה לגרור אותנו לבחירות פוגע במשק בציבור. אני מקווה שחברינו בקואליציה יתעשתו".

לדברי כחון, "לא אוכל לבוא לקשישים ולהגיד להם אין לנו הסכמה על חוק הגיוס ולכן לא תקבלו כסף. לא אוכל לבוא לנכים ולהגיד להם שהם לא יוכלו לקבל את התוספות כי אין הסכמה על חוק הגיוס. כנ"ל לגבי צמצום החופשות בבתי הספר, הגדלת הקצבאות לניצולי שואה, והזוגות הצעירים שמחכים לדירות במחיר למשתכן. לא אוכל לבוא לכל אלה ולומר: "אין לנו כסף כי התקציב לא עבר בגלל חוק הגיוס."

כחלון הוסיף כי "אני חושב שנעשתה פה טעות גדולה מאוד שחיברו את חוק הגיוס להעברת התקציב."

יו"ר כולנו משה כחלון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"זה לא רק תקציב ל-2019. זו טעות לומר זאת. אנחנו הקדמנו כספים משנת 2019 ל-2018 כדי לאפשר ולתת לאוכלוסיות קצבאות ותוספות. אם לא עובר תקציב 2019 יש לכך השפעה ישירה על 2018, כי הקדמנו כספים. אי העברת התקציב תתקע את המדינה. זה יפגע באוכולוסיות שאני לא מוכן שיפגעו. אוכלוסיות שקופחו הרבה מאוד שנים."

"אנחנו לא חושבים שצריך ללכת לבחירות מוקדמות, אין בכך טעם. הממשלה הזו עובדת מצוין ומתפקדת מצוין. היא צריכה לכלות את ימיה עד נובמבר 2019. מי שרוצה לגרור אותנו לבחירות מיותרות פוגע בציבור, במשק וביציבות."

"אני מקווה שחברינו בקואליציה יתעשתו ויצביעו בעד העברת התקציב. חוק הגיוס הוא חלק מההסכם הקואליציוני, ונגיע להסכמות כפי שהיה בעבר. אין לי ספק שעם רצון טוב אפשר להימנע מבחירות ושנוכל כולנו להמשיך לעבוד."

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.