2:17 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > כחלון להרצוג: הזדמנות היסטורית

כחלון להרצוג: הזדמנות היסטורית

שר האוצר רמז כי הסדר מדיני-אזורי נמצא על הפרק ועל כן על מפלגת "המחנה הציוני" להצטרף לממשלה

הערב קרא שר האוצר, משה כחלון, להצטרפות "המחנה הציוני" לממשלה על מנת לאפשר את תחילתו של תהליך מדיני אזורי.

"השמועות והדיבורים על מהלך מדיני משמעותי באזור שלנו מבוססות הרבה יותר מאשר סתם רמיזות בעיתונים. יש אפשרות לתפנית משמעותית ברמה האזורית. כינונה של ועידה אזורית שבמסגרתה מיוצגים כלל בעלי העניין באזור, היא מתווה חשוב, רצוי וראוי", כך אמר בטקס קבלת תעודת אזרח של כבוד בעיר נתניה.

לדברי השר, מהלך זה "ישנה את כללי המשחק, יפתח אפיקים נוספים להתקדמות מדינית ויש בה כדי להוציא את היחסים בינינו לבין שכנינו מהקיפאון שבו הם נמצאים".

השר כחלון. צילום:לע"מ
השר כחלון. צילום:לע"מ

כחלון אמר כי מדובר ב"זרז משמעותי להרחבה נוספת של הקואליציה" והוסיף: "אני לא חושב שהמחנה הציוני יוכל להימנע מלקחת חלק באתגר כזה. אני קורא להם להצטרף לממשלה. מהאופוזיציה לא עושים תהליך מדיני ולא מייצרים שינוי. אני מכיר בחשיבותה של אופוזיציה במשטר דמוקרטי, אבל יש כאן חלון הזדמנויות היסטורי וזה הזמן שלהם לתת יד למהלך".

דבריו של שר האוצר באים בהמשך לקריאתו של יו"ר האופוזיציה, יצחק בוז'י הרצוג, לכחלון להתפטר מהממשלה. מלשכתו של הרצוג נמסר: "הרצוג אמר לכחלון את מה שהיה לו לומר כבר ביום שני בקול רם וברור".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"