4:52 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > כחלון חתם: ביטול מס הקנייה על הסלולר נכנס לתוקף

כחלון חתם: ביטול מס הקנייה על הסלולר נכנס לתוקף

צו הביטול של מס הקנייה על טלפונים סלולריים, סוללות וכרטיסים חכמים נחתם וחברות הסלולר ממהרות להוריד מחירים. התקנה בתוקף עד לסוף 2018

שר האוצר משה כחלון חתם היום (ה') על צו המבטל את מס הקניה על טלפונים סלולריים, הוראת שעה שתיכנס לתוקף החל מהיום. הצו יהיה בתוקף כהוראת שעה עד לסוף השנה הבאה. הצו עליו חתם שר האוצר משה כחלון כולל ביטול מס הקניה על טלפונים סלולריים, מצברים חשמליים לטלפונים סלולריים (סוללה) וכן כרטיסים חכמים (כרטיס SIM).

מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-19:15
ברשת סלקום מיהרו להכריז היום כי ביטול המס יגולם במחיר. סמנכ"ל השיווק של קבוצת סלקום, יוני סבג, הודיע כי הוחלט "להוריד את מחירי המכשירים הסלולריים כבר ממחר בגובה מס הקניה ואף מעבר לכך".

סלקום ודינמיקה סלולר הכריזו כי ביטול מס הקנייה על מכשירים סלולריים יגולגל ישירות לצרכן הישראלי. החל ממחר יוזלו כלל המכשירים הנמכרים בסלקום ב- 15% לפחות. כך לדוגמא, לאחר ההוזלה, מחירו של ה-iPhone 7 ברשת סלקום יירד מ-3790 ש"ח ל-3190 ש"ח, הנחה של 16%, (למכשיר המכיל 32GB). מחיר מקבילו האנדרואידי – ה-galaxy A7 – יירד מ-2290 ש"ח ל-1950 ש"ח (הנחה של 15%).

מאוחר יותר הצטרפה גם פלאפון להצהרות והודיעה כי תוזיל את המחירים החל ממחר. בהודעה שהפיצה החברה מסרה כי היקף ההנחה הריאלית עומד על 260-800 ש"ח, ברכישה במזומן ועד 6 תשלומים. לכך מתווספת אחריות ייחודית לפלאפון בת 5 שנים.

הראשונים להכריז על ההוזלה. סלקום. צילום: פלאש 90
הראשונים להכריז על ההוזלה. סלקום. צילום: פלאש 90

אילן סיגל סמנכ"ל השיווק בפלאפון:"מלבד ההוזלה המשמעותית במחירי המכשירים וההטבה לצרכנים, היתרון לרוכשים בפלאפון הוא 5 שנות אחריות בגין המכשירים, הטבה ייחודית לפלאפון שאינה ניתנת בבתי עסק וברשתות אחרות. ההנחה תקפה בכל דרכי הרכישה האפשריות: באתר החברה, במרכזי השירות ובדוכני הקניונים".

מפרטנר נמסר כי יורדו מחירי אייפונים, חלק מדגמי סמסונג, LG ו-Huawei. כך למשל, מחיר אייפון 7 ירד מ-3749 שקל ל-3,179 שקל. מחיר LG G6 יעמוד על 2,888 שקל במקום 2,279 שקל ומחיר וואווי P9 Lite יעמוד על 1,299 שקל – הוזלה של 200 שקל.

בנק ישראל תומך, אך מסתייג

הפסד ההכנסות למדינה מהמהלך מוערך ב-4.5 מיליארד ש"ח לשנה. ביטול המס יכנס לתוקף עם פרסום הצו ברשומות. מוקדם יותר היום תקף במרומז בנק ישראל את התכנית עליה הכריז כחלון, בטענה כי ההטבות צריכות להיות קבועות ולא זמניות ואין מסגרת תקציבית קבועה עבורם.

בפתח הודעת הבנק נכתב כי "הצעדים עליהם הכריז שר האוצר הם צעדים ראויים, ומרביתם משתלבים היטב באסטרטגיה הממשלתית לעידוד התעסוקה, צמצום העוני בקרב עובדים, וסיוע למשפחות צעירות עובדות, ותואמים את המלצות המדיניות של בנק ישראל". בנק ישראל הוסיף כי "בשלב זה קיים קושי להעריך את העלות המדוייקת של הצעדים שהוכרזו, היות וחלקם עדיין אינם מאופיינים בצורה מדוייקת, והם שונים זה מזה במועד כניסתם לתוקף, בתקופת תחולתם ובתהליך הנדרש לאישורם. בנוסף, יש לזכור שטרם התקבלה החלטה סופית לגבי התוספת לקצבאות הנכים, אך היא צפויה להיות משמעותית".

לדברי בנק ישראל, "חשוב שהממשלה תייצר מקורות תקציביים גם לכך בתקציבים הבאים, תוך עמידה במתווה המתון של הפחתת הגירעון הקבוע בחוק".

שר האוצר כחלון בעת ההכרזה על תכנית "נטו משפחה". צילום: פלאש 90
שר האוצר כחלון בעת ההכרזה על תכנית "נטו משפחה". צילום: פלאש 90

שר האוצר משה כחלון: "במסגרת תכנית "נטו משפחה", חתמתי על צו שמוריד את מחירי מוצרי הסלולר בעשרות אחוזים. זו בשורה לצרכנים ולמשפחות. כולנו יודעים מה הם המחירים האמתיים של המוצרים האלו בחו"ל ולא נשלים עם המחירים הגבוהים שגובים כאן. במקום שבו ניתן להפחית מסים מבלי לפגוע בתעשייה המקומית – נעשה זאת, במטרה להוזיל את המחירים לצרכנים ולהקל על משפחות עובדות."

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_7

נחשפו נתוני ההחלמה ממחלת הסרטן בישראל

האגודה למלחמה בסרטן פרסמה הבוקר נתונים מעודדים לפיהם ישנה עלייה משמעותית במספר המחלימים מהמחלה. מנכ"לית האגודה מירי זיו: "ישראל יחסית במצב טוב"