דף הבית > אקטואליה וחדשות > כחלון: "ההחלטה לא להחזיר את גופות המחבלים – נכונה"

כחלון: "ההחלטה לא להחזיר את גופות המחבלים – נכונה"

שר האוצר בירך על ההחלטה שלא להשיב את גופות המחבלים שנהרגו בהשמדת מנהרת הטרור בגבול עזה: "לא נחסוך משאבים כדי להגן על חיילי צה"ל והאזרחים"

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, בירך היום (ב') בישיבת סיעה על ההחלטה שלא להשיב את גופות המחבלים שנהרגו בהשמדת מנהרת הטרור בגבול עזה בשבוע שעבר.

"ההחלטה לא להחזיר את הגופות של המחבלים לרצועת עזה היא ההחלטה הנכונה. לא יחסרו משאבים בכדי להגן על תושבי ישראל", אמר כחלון, "כל זמן שיש לנו חיילים ואזרחים בתוך רצועת עזה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתנהל כרגיל".

"לפני כשנתיים התקבלה החלטה במשרד האוצר ובמערכת הביטחון והיא לבנות את המכשול. העלות הייתה גבוה ואני כשר האוצר התחייבתי שנממן את את המכשול הזה כי הוא חשוב וחיוני.  אני שמח שהוא הוכיח את עצמו כמה הוא היה הכרחי. למרות העלות הגבוהה, ההחלטה היתה נכונה", הוסיף השר. "אנחנו כמדינה ומשרד האוצר, ואני באופן אישי כשר האוצר, לא נחסוך משאבים ואמצעים כדי להגן על חיילי צה"ל, על אזרחי מדינת ישראל, על גבול הרצועה וכל מה שידרש לבטחון אזרחי מדינת ישראל".

החזרת גופות מחבלים עלתה על הפרק בעקבות דרישת ארגון חמאס וארגוני שמאל קיצוניים לשחרר את גופות מחבלי הג'יהאד האיסלאמי. ישראל סרבה להחזיר את הגופות ללא התקדמות בהשבת חללי צה"ל והאזרחים המוחזקים בשבי חמאס בעזה. ארגון עדאלה עתר נגד ההחלטה לבג"ץ.

ביהמ"ש: "על הממשלה להגיב תוך 10 ימים לעתירת גולדין"

מוקדם יותר הורה שופט בית המשפט העליון, נועם סולברג, לממשלה להגיב תוך 10 ימים לעתירה שהגישה היום משפחת גולדין ליישום החלטות הקבינט המדיני-בטחוני. עיקר העתירה נסוב סביב אי יישום ההחלטות מחודש ינואר 2017 על הפסקת החזרת גופות מחבלי חמאס, הכבדת התנאים ומניעת הביקורים לאסירי חמאס וצמצום בהכנסת תושבי הרצועה לישראל במקרים הומניטאריים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא היום בעניין ואמר כי "לממשלה יש שתי משימות גדולות – הראשונה להגן על הארץ והשנייה לבנות את הארץ. אנו עושים את שני הדברים גם יחד. להגן על הארץ, עם כלל פשוט – מי שמנסה לתקוף אותנו אנו תוקפים אותו, והשני – אנחנו לא נותנים מתנות חינם. נחזיר את בנינו הביתה, ואין מתנות חינם".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

בצל ההסלמה: הקבינט מתכנס לדיון ביטחוני

שרי הקבינט מכונסים כעת לדיון בהסלמה בדרום. ראשי מערכת הביטחון צפויים לסקור את המצב בגבול עזה ולהמליץ על הפעילות הצבאית הנדרשת. מוקדם יותר, נטשה המשלחת המצרית את השיחות עם חמאס