דף הבית > אקטואליה וחדשות > כחלון בראיון לחדשות 20: "אבי גבאי הוא שמאל מאוד קיצוני"

כחלון בראיון לחדשות 20: "אבי גבאי הוא שמאל מאוד קיצוני"

אחרי שהקים איתו את 'כולנו', השר כחלון אומר בראיון לחדשות 20: "אבי גבאי הוא שמאל קיצוני מאוד". על המסתננים: "תבואו עם פתרון מעשי - נהיה שם"

יו"ר 'כולנו' שר האוצר משה כחלון מתגאה בימים אלה בהורדת מחירי הדיור, אבל מבחינה פוליטית עדיין לא מתרומם בסקרים. כתבנו אלירן טל פגש אותו בראיון מיוחד למהדורת חדשות 20.

על האפשרות שיישב עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי באותה הקואליציה, השיב השר כחלון: "מההיכרות שלי איתו הוא איש שמאל מאוד רדיקלי, מאוד קיצוני. קשה לי להאמין כאיש המחנה הלאומי שאנחנו נשב יחד ובזה אמרתי הכל".

"איש שמאל מאוד רדיקלי". גבאי ב-2015. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

כשנשאל האם לא ידע שהוא איש שמאל כשגייס אותו למפלגת 'כולנו', השיב: "לא, היו שיחות לאחר מכן, הסתבר שיש לו דעות מסוימות וזה בסדר גמור, זה לגיטמי. שמאל זו לא מילה גסה".

עוד התייחס שר האוצר גם למשבר המסתננים ופסקת ההתגברות שעומדת במקום ואמר: "ניתן להגיע להסדרה בנוגע למסתננים", אך הפנה את האש לעבר ראש הממשלה נתניהו: "הוא צריך להוביל פתרון. אין עבודה מקצועית ורצינית בנושא הזה", הדגיש.

 

על חוק הגיוס אמר כחלון כי 'כולנו' לא תפרק את הממשלה: "לא נלך על זה לבחירות. אין סיבה". השר העריך כי "החוק יעבור וייתן מענה לבעיות של שני הצדדים".

בנוגע לכוכבת העולה של הסקרים, אורלי לוי-אבקסיס, אמר כחלון: "כל מי שנכנס למערכת הפוליטית – זה מבורך". הוא דחה את הטענה לפיה הזינוק של מפלגתה הלא מוכרת של לוי-אבקסיס פוגע במפלגתו בסקרים: "היינו סביב 6-7 מנדטים בסקרים גם לפניה", אמר.

"אין עבודה מקצועית ורצינית בנושא". מסתננים חוגגים את יום העצמאות של אריתריאה בתל אביב

 

חבר מפלגתו שר השיכון יואב גלנט זכה אף הוא להתייחסות בראיון, זאת לאור השמועות על התקרבותו למפלגת הליכוד. "כשיגיע הזמן נחליט מי יהיה ברשימה שלנו", רמז כי עתידו של גלנט ב'כולנו' לא מובטח. על הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ חשף כחלון כי לא נעשה פנייה אליו.

על המשבר במערכת הבריאות, אמר כחלון כי "אנחנו משקיעים מיליארדים בשיפור תשתיות בבתי החולים. סיימנו בתל-השומר, עכשיו בביה"ח קפלן ונמשיך ליתר בתי-החולים".

חדשות 20

חדשות 20

אולי יעניין אותך גם

נסגרה עסקת טיעון עם עורך דינו לשעבר של טראמפ

מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של טראמפ, חתם על עסקת טיעון שכללה הודאה בדבר עבירות מימון בחירות ודמי שתיקה לשחקנית שהייתה בקשר לכאורה עם הנשיא, כך דווח בתקשורת האמריקאית