יו"ר 'כולנו' בימים אלה בהורדת , אבל מבחינה פוליטית עדיין לא מתרומם בסקרים. כתבנו פגש אותו בראיון מיוחד למהדורת .

על האפשרות שיישב עם יו"ר המחנה הציוני באותה הקואליציה, השיב השר כחלון: "מההיכרות שלי איתו הוא איש שמאל מאוד רדיקלי, מאוד קיצוני. קשה לי להאמין כאיש המחנה הלאומי שאנחנו נשב יחד ובזה אמרתי הכל".

"איש שמאל מאוד רדיקלי". גבאי ב-2015. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

כשנשאל האם לא ידע שהוא איש שמאל כשגייס אותו למפלגת 'כולנו', השיב: "לא, היו שיחות לאחר מכן, הסתבר שיש לו דעות מסוימות וזה בסדר גמור, זה לגיטמי. שמאל זו לא מילה גסה".

עוד התייחס שר האוצר גם למשבר המסתננים ופסקת ההתגברות שעומדת במקום ואמר: "ניתן להגיע להסדרה בנוגע למסתננים", אך הפנה את האש לעבר ראש הממשלה נתניהו: "הוא צריך להוביל פתרון. אין עבודה מקצועית ורצינית בנושא הזה", הדגיש.

 

על חוק הגיוס אמר כחלון כי 'כולנו' לא תפרק את הממשלה: "לא נלך על זה לבחירות. אין סיבה". השר העריך כי "החוק יעבור וייתן מענה לבעיות של שני הצדדים".

בנוגע לכוכבת העולה של הסקרים, אורלי לוי-אבקסיס, אמר כחלון: "כל מי שנכנס למערכת הפוליטית – זה מבורך". הוא דחה את הטענה לפיה הזינוק של מפלגתה הלא מוכרת של לוי-אבקסיס פוגע במפלגתו בסקרים: "היינו סביב 6-7 מנדטים בסקרים גם לפניה", אמר.

"אין עבודה מקצועית ורצינית בנושא". מסתננים חוגגים את יום העצמאות של אריתריאה בתל אביב

 

חבר מפלגתו שר השיכון יואב גלנט זכה אף הוא להתייחסות בראיון, זאת לאור השמועות על התקרבותו למפלגת הליכוד. "כשיגיע הזמן נחליט מי יהיה ברשימה שלנו", רמז כי עתידו של גלנט ב'כולנו' לא מובטח. על הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ חשף כחלון כי לא נעשה פנייה אליו.

על המשבר במערכת הבריאות, אמר כחלון כי "אנחנו משקיעים מיליארדים בשיפור תשתיות בבתי החולים. סיימנו בתל-השומר, עכשיו בביה"ח קפלן ונמשיך ליתר בתי-החולים".

חדשות 20

חדשות 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.