הסתיימה פגישת נתניהו- גנץ, המשא ומתן תקוע. הנשיא ריבלין לא ימתין יותר למגעים לאחדות ויטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו. גוברים הסיכויים לבחירות נוספות. בליכוד מאשימים את לפיד: ״האשם היחיד בכך שהמגעים לאחדות תקועים הוא יאיר לפיד שמוכן לגרור את המדינה לבחירות נוספות רק כדי לא לראות את בני גנץ ראש ממשלה״.

גורמים בכחול לבן מספרים כי לפיד הטיל וטו מוחלט על ישיבת בממשלה תחת נתניהו. אחרים בצמרת במפלגה לא התנגדו לרעיון של רוטציה גם אם אומרת שבהתחלה ישבו תחת נתניהו.

על רקע המבואי הסתום שמסתמן במשא ומתן בין שתי המפלגות הגדולות, יאיר לפיד צייץ בדף הטוויטר שלו: "בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים. הניסיונות השקופים של הליכוד לסכסך לא מרשימים אף אחד אצלנו".

הליכוד בתגובה ללפיד: "‏‎במקום להפריע למאמצי הנשיא לאחדות ומניעת בחירות נוספות, מוטב שתביא טובלרון מהדיוטי".

בסוף הפגישה ביום שני, על פי הדיווחים, סיכמו נתניהו גנץ וריבלין שגם צוותיהם יגיעו ברביעי להמשך מו״מ אך הערב בין הליכוד לכחול לבן התנהלו חילופי האשמות כאשר בליכוד טוענים שצוותי המשא ומתן היו אמור להיפגש הערב אצל הנשיא ושכחול לבן הבריזו במטרה לבזות אותם, בכחול לבן טוענים שלא היו אמורים כלל להגיע ושהיום הוזמן רק גנץ לפגישה ולכן לא באו.

 
אלדר ממן

אלדר ממן