המתח בין הסיעות החרדיות לסיעת כחול לבן עולה שלב. לאחר יום סוער בכנסת התערער מעמדם של רוה"מ בנימין נתניהו והליכוד. הצעת החוק שהגיש ח"כ סמוטריץ' פילגה את הממשלה לכחול לבן שטענו נגד בשם שלטון החוק והדמוקרטיה, לבין חברי הכנסת בראשם סמוטריץ' ודרעי שלחצו על סיעת הליכוד לעמוד מאחורי הבטחותיהם לבוחרים ולהלחם בשחיתות השופטים.

עמדת הליכוד עברה תהפוכות ומהלך היום פורסם כי הסיעה תאפשר חופש הצבעה לבוחריה, לאחר זמן קצר הודיע סיעת הליכוד כי תתמוך בהצעה לקיום ועדת חקירה.

כחול לבן איימו כי אם תתקבל החלטה לקיום ועדה לשופטים זה יצור משבר עמוק בממשלה, היכול להדרד לבחירות.

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי האשים היום (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שהוא "רוצה להפיל את הממשלה" – דרעי אמר את הדברים לנתניהו בשיחת ועידה טלפונית שהתקיימה בצהריים בלשכת יו"ר הכנסת יריב לוין, ובה השתתפו גם יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני.

דרעי וגפני ניסו בשיחה הזו לשכנע את נתניהו לא להצביע בעד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על ניגודי העניינים של שופטי בית המשפט העליון אך ראש הממשלה סרב. דרעי טען בפני נתניהו, "אתה פוגע באמון שלי מול כחול לבן". בשלב הזה, דרעי אמר לנתניהו בטון גבוה: "זה יפיל את הממשלה, אתה רוצה להפיל את הממשלה", ובסוף הדברים טרק את הטלפון בזעם. למרות זאת, בסיום השיחה, נתניהו החליט כי הליכוד תתמוך בהצעה.

לבסוף הסיעות החרדיות החליטו לתמוך בהקמת הועדה אך נתניהו נעדר מההצבעה ואיתו עוד 12 ח"כים מהליכוד והצבעה נפלה. גורמים פוליטיים מוסרים כי נתניהו פעל לתמיכת הליכוד כדי לא לאבד ציבור בוחריו, ומצד שני רצה לגרום להצעה ליפול כדי לא ללכת לבחירות בזמן משבר קורונה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.