, בעל טור בעיתון '', גילה אמפתיה למחבלת שדקרה חייל צה"ל ואילו לחיילים איחל איחולי מוות. במאמר שפרסם היום (ה') ניב הוא מתקומם על צילום המחבלת לאחר חיסולה ועל קריאות החיילים שייחלו למותה.

אמפתי למחבלת, מקלל את החיילים. קובי ניב. צילום: פלאש 90
אמפתי למחבלת, מקלל את החיילים. קובי ניב. צילום: פלאש 90

במאמר מתוארת המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה במבוא דותן בתחילת החודש כ"נערה פלסטינית" והחיילים מתוארים כבעלי "שמחה חולנית לאיד". כזכור, לוחם שנמלט מפניה של המחבלת שדקרה ופצעה אותו – הודח מתפקידו. לאורך המאמר קובע ניב שפרסום הסרטון מעורר אלימות מהצד הפלסטיני.

"לו היית פלסטיני והיית רואה את צילומי הוידאו שהעלה איזה יהודי מנוול בעילום שם לרשת שבהם נראית נערה פלסטינית שוכבת על הרצפה ירויה, מתפתלת בכאביה ומתבוססת בדמה, ואף אחד מבין החיילים והאזרחים הרבים שמתגודדים סביבה, כולל הצלם הרשע לא רק שאינו מושיט לה שום עזרה, אלא הם אף מקללים אותה", שאל ניב, "מה היית מרגיש או חושב (אם אתה בכלל מאמין שיש לפלסטינים מוח ולב)?". יש לציין כי בניגוד לטענותיו של ניב, המחבלת קיבלה טיפול רפואי מידי הלוחמים.

ניב משיב תשובה היפותטית של קורא "אבל הנערה הזאת היא לא שיה תמימה, היא באה לרצוח , לא סתם ירו בה. היה לה מברג והיא ניסתה לדקור חייל, ואז היה ברחה וירו בה, בצדק ירו בה". כמענה לכך הוא מקביל מקרה בו דוקרת נערה יהודיה חייל בריטי בשנת 1946 נורית ונפצעת קשה בעוד ואזרחים בריטים מקללים אותה ולא מגישים לה עזרה. "מה היית חושב או חש אז, כיהודי, לא כפלסטיני, אם המראות הללו היו משודרים בטלוויזיה (לו הייתה אז טלוויזיה ובהנחה שליהודים יש מוח ולב)?".

תיעוד: המחבלת מתקרבת אל החיילים, דוקרת ורודפת אחר חייל נוסף

ניב ממשיך את הדיאלוג הדמיוני וקובע כי היהודי הממוצע היה קובע כי יש לרצוח את כל האנגלים. "הלוואי שימותו כל האנגלים ויישרפו חיים באש הגיהנום, היית בטח מתמלא, ובצדק, זעם נוראי, לא ננוח ולא נשקוט, גם אם זה ייקח ארבעים ומאה שנה, עד שנסלק את כל הנבלות האלו מהאדמה שלנו. אתה יכול עכשיו לחזור ולהיות קצת פלסטיני – לא נושיט להם יד לשלום, אלא רק יד עם אקדח לרצוח אותם, את כולם, עד אחד, עד הסוף".

את הטור קינח ניב בהשוואת חיילי צה"ל לנאצים ובתהייה איך אפילו הצורר הנאצי אייכמן זכה לעמוד משפט. "אבל ילדה אחת שלנו, שניסתה לדקור חייל שלכם במברג, במברג, אתם יורים בה כמו בכלב שוטה, כמו שהחיילים של אייכמן ירו בילדים שלכם, ואתם עומדים סביבה כשהיא גוססת ולא רק שאתם לא מגישים לה עזרה, אתם קוראים לה זונה וצועקים לה שתמותי? תמותו, אתם, תמותו, כולכם".

המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה מקבלת טיפול רפואי. צילום: אריה ציטרינוביץ/TPS
המחבלת שביצעה את הדקירה מקבלת טיפול רפואי. צילום: אריה ציטרינוביץ/TPS
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא