מתוך "הפטריוטים", א'-ה' ב-22:00

, כתב שהותקף בלוויה ביפו אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי הוא עומד מאחורי המחשבה שההמון הערבי שתקף אותו עשה זאת בגלל שהוא . "אנשים כועסים עליי כי פספסתי את ההזדמנות להאשים את כל הערבים", אמר בראיון לאילנה דיין. "ראיתי המון שהוסת נגד אנשי תקשורת. יש אווירה רעה נגד עיתונאים שמחלחלת גם למגזר הערבי. הם הוסתו אחד על ידי השני וגם על ידי מנהיגים שלהם".

שלמור התייחס גם לאפשרות שהיה מותקף אם היה עיתונאי שלא ממוצא יהודי ואמר "אם הייתי עיתונאי ערבי זה היה קורה? עם יד על הלב אני לא יודע. אולי זה שאני יהודי תיבל את האלימות בשנאה. האמת אני לא יודע את זה".

האזינו לראיון המלא: מתוך גל"צ

עוד סיפר כתב חדשות 2 כי לאחר שהצליח לברוח ניסה להיכנס אל מסעדות ובתי קפה ברחוב הראשי ביפו, וסורב. "ביקשתי מאנשים שעמדו בפתחים להיכנס ולא נתנו לי. שקלתי וחשבתי שאולי זו לא תהיה הבחירה הנכונה, להיכנס לחלל סגור כשהמון רודף אחרי. ניגשתי לקטנוען שהיה שם וביקשתי שיחלץ אותי משם. הסתכל ואמר לי לא, תרוץ" .

שלמור סיפר כי צוות חדשות 2 הצטרף להלוויה מהרגע שהתחילה, ברחוב הבעל שם-טוב עד שפנו לרחוב הראשי ביפו, רחוב יפת. שלמור סיפר כי התלבט אם לנסות להיאבק בחזרה בפורעים. "אני משכנע את עצמי לא להחזיר", אמר. "האינסטינקט הראשוני הוא להחזיר, אבל אני נלחם בזה. אני מתלבט ומבין שזו תהיה הבחירה הלא נכונה, כי היה שם המון זועם ואלים. אם אפצע מישהו זה ילבה את הזעם נגדי. בחרתי להישאר סטטי".

הפוסט שהעלה כתב חדשות 2 המותקף, גלעד שלמור. צילום מסך מתוך פייסבוק
הפוסט שהעלה כתב חדשות 2 המותקף, גלעד שלמור. צילום מסך מתוך פייסבוק

"אני לא יודע כמה היו שם. תקפו אותי בבעיטות ובאגרופים. יכול להיות שהיו חמישה, יכול להיות שהיו עשרים וחמישה. מישהו תפס אותי מאחורה ונשך אותי בכתפיי. זה אקט לחימה נוראי. לא ברור מי עושה כזה דבר ולמה. יש זווית של אור כי נשיכה נוטה להותיר אחריה שיירי ד.נ.א. לא מן הנמנע שככה יצליחו להגיע למי שעשה את זה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.