הערב בשעה 19:30 ינחת מטוס של חברת התעופה הקוריאנית שעל סיפונו כ-200 אזרחים זרים ו12 ישראלים.

על רקע הידיעה על הצליינים הקוראנים שחזרו מישראל והתגלו כחולי קורונה נמסרה הודעה משותפת למשרד הבריאות, מגן דוד אדום ורשות שדות התעופה לקראת נחיתת מטוס עם נוסעים קוראנים בנתב"ג. בהודעה נאמר כי המטוס עם האזרחים הקוראנים יעמוד ברחבת חנייה W1 המרוחקת מספיק על פי ההנחיות מטרמינל 3 ומהמטוס ירדו רק הנוסעים הישראלים אשר יעברו ביקורת דרכונים למרגלות המטוס.

בהודעה הודגש כי "לאור חשיבות בריאות הציבור בישראל ונקיטת משנה זהירות בטיפול בשבים מהמזרח הוחלט בעצה אחת עם גורמי הבריאות והתעופה שהמטוס יעצור ברחבה מספיק רחוקה מטרמיל 3. המטוס יחנה באזור רחבת המטוסים המערבית בשדה ורק מספר מצומצם מאוד של עובדים מנמל התעופה בן גוריון יטפל במטוס. תדלוק, ריקון המיכלים (שפכים שיטופלו על פי נוהל מיוחד של חומרים מסוכנים) ורענון מזון ושתייה למטוס. הנוסעים יועברו לאמבולנסים של מד"א וילוו היישר לביתם לשהייה כי שמנחה משרד הבריאות. כבודת הנוסעים תשאר על המטוס.

בנוגע לנוסעים הקוראנים נמסר כי מיד לאחר תדלוק המטוס ועליית צוות טיסה אשר שהה בישראל הוא ימריא חזרה לקוריאה. כלומר המטוס והצוות לא ישארו בישראל. תיעוד נחיתת המטוס יבוצע על ידי צוות התיעוד המבצעי של מד"א ורק הם. לא תתור גישה לאזור המטוס למי שלא אושר. לא תותר גישה לאזור חניית המטוס עד להמראת המטוס מישראל. לנוסעים אשר אמורים היו להמריא הערב בשעה 22:00 לקוריאה ימצאו טיסות חלופיות בהקדם האפשרי .

פרטים נוספים בהמשך.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.