ביום שני הקרוב, ה- 22 בינואר 2018, יגיע לכנסת סגן נשיא ארה"ב מייקל פנס יחד עם רעייתו קארן פנס, כאורחיהם של יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין. יחד עם סגן הנשיא תגיע לכנסת משלחת של עשרות אורחים, מארה"ב ומהבית הלבן. פנס, סגן נשיא ארה"ב שהוא גם נשיא הסנאט האמריקני, ינאם במליאת הכנסת בישיבה מיוחדת של הכנסת שתתחיל בשעה 14:00 בדיוק.

עוד ינאמו בישיבה זו: יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש האופוזיציה יצחק הרצוג. לאחר נאומי ראשי המדינה (בעברית), יחל נאומו של סגן נשיא ארה"ב האורח (באנגלית). האירוע יהיה במעמד נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שרים בעבר ובהווה, ובכירים רבים נוספים.

מייק פנס, סגן נשיא ארה"ב. צילום: רויטרס
מייק פנס, סגן נשיא ארה"ב. צילום: רויטרס

בכנסת נשלמות ההכנות לאירוח המשלחת האמריקנית הגדולה וסידורי האבטחה צפויים להיות קפדניים ביותר.  אולם והיציעים צפויים להיות מלאים מפה לפה בכ- 800 אורחים וכאמור, סידורי הכניסה למליאה יהיו על-פי הזמנות בלבד. הישיבה המיוחדת לכבוד סגן נשיא ארה"ב צפויה להמשך כשעה.

יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין אמר: "ביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייקל פנס בכנסת הוא לא פחות מאירוע היסטורי ובתזמון בעל משמעות עצומה לישראל ולמזרח התיכון. זהו נאום שנאזין לו קשב רב, ואנחנו בכנסת, נעשה הכול על מנת לארח את סגן הנשיא פנס באופן הראוי והמרשים ביותר".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.