הכומתה החדשה של מערך הגנת הגבולות. צילום: דובר צה"ל
הכומתה החדשה של . צילום: דובר צה"ל

לפני כשנה הכריזו בצה"ל על הקמת מערך הגנת הגבולות שכולל בתוכו את לוחמי ולוחמות האיסוף הקרבי, לוחמי ולוחמות גדודי הגנת הגבולות, , תצפיתניות וסמב״ציות. היום (חמישי) בטקס רשמי, ולאחר שהסתיים בלטרון, קיבלו החיילים את הכומתה החדשה שמסמלת את שייכותם למערך.

, , אמר בטקס: "לפני מספר שנים איתרנו מגמות מתגברות לאיום על גבולותינו. הבנו שרק אם נכניס תחת קורת גג אחת את כלל הכוחות העוסקים בהגנת הגבול, בשילוב עם תפיסה מתקדמת, טכנולוגיה חדשנית והקמת סד"כ ייעודי של גדודי לוחמים ולוחמות להגנת הגבולות, נתמודד עם האתגר הניצב לפתחנו בצורה מקצועית ויעילה, וזוהי מהותו של מעמד זה".

חיילים בטקס השקת הכומתות החדשות של מערך הגנת הגבולות. צילום: דובר צה"ל
חיילים בטקס השקת הכומתות החדשות של מערך הגנת הגבולות. צילום: דובר צה"ל

"בכל הנוגע לביטחון גבולותינו, המערך יהיה עמוד התווך של ההגנה השוטפת בכלל קווי המגע בגבולות. המערך ישלב בין מודיעין, גילוי וזיהוי, ובין סגירת מעגל מבצעית בשטח- בצורה יעילה וחדה", אמר האלוף.

בפניה ללוחמים וללוחמות אמר ברק: "נפלה בחלקכם ההזדמנות להיות בני הדור המייסד של פרק חדש בתולדות ההגנה על . אתם תקבעו את יסודות המערך, ואתם תעצבו את דמותו לשנים קדימה. הכומתות החדשות המוענקות לכם מסמלות זאת טוב מכל. אתם הראשונים שבראשונים- המעשים שלכם היום יהיו למורשת של מחר".

(מימין לשמאל) מג״די מערך הגנת הגבולות: מג״ד ׳ברדלס׳, סא״ל עידו אסרף, מג״ד ׳קרקל׳, סא״ל עידו סעד, מג״ד בא״ח הגנת הגבולות, סא״ל ג׳קי בן יקר,  מג״ד ׳לביא הבקעה׳, סא״ל ניר דופט ומג״ד 'אריות הירדן׳, סא״ל רמי מזרחי. צילום: דובר צה"ל
מימין לשמאל מג״די מערך הגנת הגבולות: מג״ד ׳ברדלס׳ – סא״ל עידו אסרף, מג״ד ׳קרקל׳ – סא״ל עידו סעד, מג״ד בא״ח הגנת הגבולות – סא״ל ג׳קי בן יקר, מג״ד ׳לביא הבקעה׳ – סא״ל ניר דופט ומג״ד 'אריות הירדן׳ – סא״ל רמי מזרחי. צילום: דובר צה"ל

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא