דף הבית > אקטואליה וחדשות > מסתערבים נחשפו בשכם ונעצרו ע"י שוטרים פלסטינים

מסתערבים נחשפו בשכם ונעצרו ע"י שוטרים פלסטינים

כוח מסתערב של יחידת 'דובדבן' נחשף ברשות, על פי גורמים צבאיים, הכוח הועבר לידי צה"ל ללא נפגעים. עימותים במקום

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך פעילות כוחותינו בעיר שכם, שני חיילים מכוח מסתערבים עוכבו לבדיקה על ידי אנשי הביטחון הפלסטינים. השניים התנגדו למעצר במחסום והוכו על ידי השוטרים הפלסטינים. לאחר שנאזקו הם נעצרו ונלקחו משם. גורם ביטחוני אמר הערב לערוץ 20 כי מדובר באירוע חמור ולאורך כל האירוע הכוח לא היה בסכנה.

זירת האירוע. צילום: תקשורת ערבית

הפלסטינים מדווחים כי המשטרה הפלסטינית עצרה הערב (ש') רכב ובו מסתערבים מיחידת דובדבן והעבירה אותם לידי כוחותינו. לפי הדיווח, בתוך הרכב היו שני חיילים. כוחות הביטחון סגרו את שכם ופעלו בסמוך לכלא ג׳נייד ואוניברסיטת א- נג׳אח. כמו כן, הערבים מדווחים על עימותים עם כוחות צה"ל שנכנסו לאיזור.

‏מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי שני הלוחמים נפרדו מהכוח של המשימה לצורך משימה צדדית. בשלב מסוים נעצרו במחסום של המשטרה הפלסטינית שחשף אותם וזיהה שלא מדובר בפלסטינים. השוטרים העבירו אותם מיד למעצר, שם הם הזדהו. בתיאום עם המנהל האזרחי הם הוחזרו לשטח ישראל. גם הרכב שלהם הוחזר, אולם להערכת גורמים צבאיים נגרם נזק עצום מאחר ודרך פעולתם של המסתערבים נחשפה.

יחידת 'דובדבן' נחשבת לאחת היחידות המסווגות והמיוחדות של צה"ל. היחידה פועלת בשטחי יהודה ושומרון. לוחמי דובדבן עוברים הכשרה מבצעית מורכבת שכוללת התמודדות עם משימות מודיעין ומעצרים מורכבים שיש. כמו כן היחידה מאומנת לביצוע סיכולים ממוקדים של מבוקשים ומחבלים בלב שטחים עוינים. הלוחמים מיומנים לשימוש ביכולות מתקדמות ומסווגות, כאשר חלק מהפעילות נעשית בצורה מסוערבת כאשר הלוחמים מחופשים לערבים ונטמעים בתוך האוכלוסייה. היחידה פועלת גם בצורה עצמאית וגם יחד עם יחידות מיוחדות אחרות.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון