כוחות הביטחון הרסו את בית המחבל רוצח דפנה מאיר ז"ל, שנמצא בעיר יטא שליד חברון, לאחר שבג"ץ אישר את הביצוע לפני שבועיים. העתירה למניעת ההריסה נדחתה, מכיוון שהוריו של המחבל לא גינו את מעשיו.

דפנה מאיר
דפנה מאיר

המחבל הודה במעשיו והורשע בתחילת החודש שעבר בגרימת מוות בכוונה – עבירה המקבילה לרצח בדין הצבאי, וכן בעבירה של החזקת סכין. מכתב האישום נגדו עלה כי בערב הפיגוע, 17 בינואר, הוא ראה את מאיר משוחחת בטלפון בכניסה לביתה והבחין בנוכחות שניים מילדיה. לאחר שהעבירה את הטלפון לאחד מילדיה ויצאה לחזית הבית, הוא התנפל עליה ודקר אותה פעמים רבות בפלג גופה העליון, בעוד ילדיה חוזים במעשה.

אף שניסתה להיאבק בו, התמוטטה מאיר לבסוף על גבה. בשלב זה ניסה הנער לשלוף את הסכין שנעץ בה, אך לא הצליח – והחליט להימלט מן המקום. כשהגיע לביתו הוא שטף את ידיו מהדם והתיישב לצפות בסרט.

הרס בית המחבל
הרס בית המחבל

בחקירתו במשטרה, עלה רצונו של המחבל להמשיך ולבצע פיגועים ביהודים: "מה אימא חושבת עליך עכשיו לאחר שביצעת את הפיגוע?", נשאל בחקירה והשיב: "שאני גיבור והבאתי הרבה כבוד למשפחתי". בנוסף לכך, נשאל: "מה התוצאה של המעשה שלך?". על כך הוא השיב: "שחרור פלסטין הוא בידי האסירים והשהידים והגיבורים ואנחנו נחזור לעכו, חיפה, טבריה, יפו ונצרת".

 

אמירות חמורות יותר אמר בתגובה לשאלת החוקר: "אם הייתי משחרר אותך כעת, מה היית עושה?", שעליה ענה: "הייתי הולך למסגד אל-אקצא גם אם הייתי נרצח ובדרך הייתי רוצח כמה שיותר יהודים ציוניים".

הבוקר, לאחר הרס הבית, תועד אחיו של המחבל מגיע להריסות הבית ותולה עליהן את דגל פלסטין. גורמים רשמיים פלסטיניים כבר הבטיחו לסייע למשפחה לבנות בית חדש.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.