מפריחים . צילום: פלאש 90

 

כלי טיס של כוחותינו ביצע תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת לעבר ישראל. משעות הבוקר ועד לצהריים טיפלו לוחמי האש בשריפה אחת בלבד שהושגה עליה שליטה תוך דק ספורות בין כרמיה למבקיעים.

 

בישיבה עם חברי פורום מטכ"ל אמר היום השר אביגדור ליברמן: "בנושא רצועת עזה, אנו חייבים לשאול את עצמנו ארבע שאלות בסיסיות: האם מדינת ישראל מעוניינת במלחמה נגד ברצועת עזה? התשובה היא לא. האם אנחנו מורתעים ממערכה ברצועת עזה? גם כאן התשובה היא לא. ‏האם אנחנו מוכנים להשלים עם מציאות של שריפות, עפיפונים וחיכוך על הגדר? לא. והשאלה האחרונה, ‏האם עשינו הכל כדי למנוע מלחמה ברצועת עזה? התשובה היא כן. לכן, בכל מה שיקרה מעכשיו ואילך ברצועת עזה, האחריות היא על הנהגת החמאס בלבד".

שר הביטחון והרמטכ"ל גדי אייזנקוט עם חברי המטכ"ל. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

גם אמש (א'), אחרי יממה של שקט יחסי, תקפו כלי טייס של חיל האוויר חולייה של משגרי בלוני תבערה. ברצועת עזה דיווחו על נפגעים. השר קיים אמש הערכת מצב במעבר כרם שלום ואמר כי "תושבי עזה חייבים להבין שכל עוד בצד שלנו יש בלוני תבערה ויש שריפות, גם שם בצד שלהם החיים לא יחזרו לשגרה ולנורמליות. ראינו אתמול את היום הרגוע ביותר, אולי מאז ה-30 במרץ. לכן המסר שלי לתושבי עזה הוא: אחריות, והמפתח בין היתר זה הלחץ שאתם, תושבי עזה, תפעילו על הנהגת החמאס".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא