פעילות כוחות צה"ל בחברון. צילום: וויסאם האשלמון, פלאש 90
פעילות כוחות צה”ל בחברון. צילום: וויסאם האשלמון, פלאש 90

הותר לפרסום: בפעילות בשיתוף עם צה”ל ומשטרת ישראל נעצרו במהלך נובמבר 5 חברי חוליית טרור ביהודה ושומרון אשר פעלו לקידום פיגועים, בהנחיית פעיל חמאס מרצועת עזה. בחקירה בשב”כ נחשף כי הגורם העומד מאחורי פעילות החוליה הינו עבדאללה עראר, פעיל חמאס אשר היה מעורב בעבר בחטיפתו של ששון נוריאל ז”ל, גורש לרצועת עזה במסגרת “” ומאז שב לעסוק בפעילות טרור.

על פי החשד, הנחה עראר את עלאא סלים, תושב ג’בע שבבנימין להקים חוליה ולרכוש רובה M16 לטובת ביצוע פיגוע בהקדם, והעביר לו כספים לצורך כך. בהמשך לכך, פנה עלאא סלים לריאן תואם אף הוא תושב ג’בע/בנימין, בבקשה כי יסייע לו לרכוש רובה M16 ולשם כך העביר לו אלפי ש”ח. בנוסף פנה עלאא לשחדה תואם, וביקש כי יסייע לו לגייס פעילים לחולייתו. בהמשך, פנה שחאדה תואם למחמוד אבו ערקוב, פעיל חמאס צעיר, תושב א-ראם, וגייסו לחוליה.

עבדאללה עראר - המחבל שהפעיל את החולייה. צילום: תקשורת שב״כ
עבדאללה עראר – המחבל שהפעיל את החולייה. צילום: תקשורת שב״כ

החקירה מנוהלת בתיאום עם התביעה הצבאית, הבוחנת את חומרי החקירה בטרם הגשת כתבי אישום כנגד החשודים. גורם בשב”כ: “בתקופה האחרונה ניכרת מוטיבציה גוברת של מפקדת החמאס ברצועת עזה לקדם פיגועים באמצעות פעילי הארגון באיו”ש. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בנחישות לסיכול מאמצי חמא”ס להוצאת פיגועים בישראל ומבהירים כי חמאס ברצועת עזה ימצא אחראי לכל פיגוע שיצא בהכוונתם.”

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.