רגע לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו חותם על הצו שיאפשר משחקי כדורגל בשבת, החליטו שחקני הכדורגל שנמצאים בתהליך של חזרה בתשובה להצטרף למאבק נגד ההחלטה.
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ

נזכיר כי בעקבות עתירה של שחקני כדורגל מהליגה הלאומית לפני שנתיים, בית הדין קבע כי אין היתר ההעסקה בשבת לשחק כדורגל וחייב את המדינה לחוקק חוק בנושא. בעקבות החלטת נתניהו לאשר את ההיתר, שחקני הכדורגל החוזרים בתשובה – ביניהם גם בכירים בליגת העל יוצאים למאבק, ו- 250 מהם חתמו ביממה האחרונה על עצומה בעניין.

שיר צדק באימון הנבחרת בשפיים. צילום: משה בוקר
שיר צדק, ממובילי המאבק. צילום: משה בוקר

במכתב שנשלח לראש הממשלה, הם קוראים לו לא לחתום על המשך קיום המשחקים בשבת. בין השחקנים הבולטים, שיר צדק, בלם הפועל באר שבע ונבחרת ישראל, איתי שכטר, חלוץ בית״ר ירושלים ונבחרת ישראל, ערן לוי, קפטן מכבי נתניה, אביחי ידין, קשר הפועל תל אביב, ועוד רבים אחרים.

משתלח. דרעי. צילום: פלאש 90
שר הפנים אריה דרעי. צילום: פלאש 90

בתקופה האחרונה שחקנים רבים ביניהם בכירים בכדורגל הישראלי ובנבחרת הלאומית החלו בתהליך של חזרה בתשובה. השחקנים המובילים את המאבק הם: שיר צדק, איתי שכטר, חן עזרא, רמי גרשון, מיכאל אוחנה וגיא חיימוב.

במכתב שנשלח לראש הממשלה נכתב בין היתר: "לאורך כל ימות השבוע, אנו מתאמנים ומשחקים קשה, וכל מבוקשנו הוא לנוח עם בני משפחותינו ביום השבת, שהוא יום המנוחה הלאומי במדינת ישראל. שחקנים

 השבוע התבטא שר הפנים אריה דרעי בנוגע לקיום המשחקים בשבת ואמר כי: "אי אפשר לחייב אנשים לשמור שבת", דרעי  מנסה לקדם דיל עם ראש הממשלה ושר התחבורה ישראל כץ במסגרתו יותרו משחקי הכדורגל בשבת תמורת הפסקת העבודות ברכבת.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20