ח"כ שלי יחימוביץ' פרסמה בדף הפייסבוק שלה "פרשה נוספת של הטרדה מינית ומעשים מגונים שעשה ח"כ איתן ברושי", לטענתה.

ח"כ איתן ברושי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לדבריה, ברושי היה המג"ד של החיילת מ' כשהטריד אותה מינית על בסיס קבוע ומירר את חייה. לדבריה, יום אחד נתקלה בו מ׳ ברחוב. זה היה שנים אחרי שהשתחררה מצה"ל. היא כבר הייתה אשה בעלת בטחון עצמי, נשואה, אמא, עובדת במקצוע חשוב ותורם. ובכל זאת קפאה כמשותקת, כמעט התעלפה, וחזרה הביתה כשהיא רועדת, נסערת, הלומה ואחוזת בחילה.

יחימוביץ' טוענת כי היא בדקה את הסיפור ביסודיות ואימתה את הפרטים עם מי ששמעו ממנה את המעשה בחלוף השנים, ועם מי שסייעו לי בהצלבת הזמנים, התפקידים, ומקום השרות.

לדבריה, "סא"ל ברושי הפך את סמלת מ' ליעד להטרדות מיניות מייד כשהגיע לבסיס. זה הלך והחמיר. תחילה, במלים גסות ובוטות תיאר באזניה את כוונותיו כלפיה. היא סירבה בתקיפות. ושוב סירבה, ושוב, ושוב, ושוב. והוא – אינו מרפה, נועץ מבטים באבריה האינטימיים כל אימת שהיא נכנסת למשרדו בתוקף תפקידה. משרה אווירה מאיימת ולוחצת. חבריה לגדוד ידעו. תמיד היה מישהו שחיכה קרוב אליה למקרה שהיא לא תצליח להדוף אותו בכוחות עצמה".

ח"כ יחימוביץ'. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

בהמשך מספרת יחימוביץ' כי ברושי "דרש ממנה להתלוות אליו לסיור בין נקודות שונות שהיו תחת פיקודו תוך שהוא ממטיר עליה הצעות מגונות ומלים גסות. היא פחדה ממנו, אבל תבעה ממנו להפסיק".

בהמשך היא מספרת כי ברושי "הצליח לייצר מצב שבו ישן בחדר סמוך לחדר שבו היא ישנה. לא אפרט, אבל אומר שהיו לה כל הסיבות שבעולם להאמין שהיא בטוחה לחלוטין ושלא יעז להתקרב אליה. היא טעתה. לפנות בוקר התעוררה כשלשונו בפיה והוא מנסה לכפות עצמו עליה. היא הדפה אותו, הוא חשש שישמעו והרפה".

 

יחימוביץ' מספרת כי "שלוש נשים פנו אליה מכתובת מזוהה. האחרונה מביניהן פנתה ממש הבוקר, ותהתה, בכאב, איך זה שברושי עוד חבר כנסת, ואיך אני נותנת לזה לקרות. אני רוצה להדגיש: זה לא נושא צהוב, או שולי. זה בליבת המאבק הצודק ביותר בכל ההיסטוריה האנושית: המאבק לשוויון של מחצית האנושות, נשים".

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ח"כ איתן ברושי, מסר בתגובה לפרסום של ח"כ שלי יחימוביץ': "אני קורא לח"כ יחימוביץ' להסיר את חסינותה ולהתמודד עם הכפשותיה כלפי מרשי במקום בו מבררים את העובדות- בבית המשפט ולא בפייסבוק. לאחר שתוסר חסינותה של יחמוביץ' תוגש נגדה תביעת דיבה. הדברים לא היו ולא נבראו".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20