רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, פרסם הבוקר (ה') קריאה לרבני ישראל שלא להעניק תעודות הכשר ללולבים המיובאים מרצועת עזה, מאחר ורכישתם מהווה "מצווה הבאה בעבירה".

הרב שמואל אליהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"אני קורא לכל חברי הרבנים לא לתת כשרות ללולבים שמקורם בעזה", כתב הרב. "יש מספיק לולבים שמקורם בישראל, וחובה עלינו לסייע לחקלאים הישראלים ולא לחקלאים העזתיים שהם או אחיהם או בניהם שורפים את שדות החקלאים היהודים בדרום".

הרב אליהו הוסיף כי מי שמשלם על לולב מעזה "משלם כסף לרשעי עזה. כל שקל שאתה שוקל לידי המוכר היהודי מגיע בחלקו לרשעים הללו".

לכן, קובע הרב כי "אסור לקנות מהם מחוט ועד שרוך נעל. אסור לקנות מאנשים שיורים טילים ורקטות על שדרות, אשקלון או באר שבע. אסור לקנות מאלה שחופרים מנהרות שמטרתם לחטוף חיילים או לפגוע בגני ילדים".

הרב אליהו הוסיף כי יש מצווה לקנות מיהודים מאחר שעניין ארבעת המינים הוא אחווה ושותפות בין כל היהודים לסוגיהם השונים. "לכן אנחנו אוגדים את ארבעת המינים ומצמידים את האתרוג ללולב להדס ולערבה", הסביר הרב והבהיר כי קניית לולבים מעזה מהווה "התעלמות מאחינו שבדרום. אסור לתת פרנסה לרשעים של עזה על חשבון החקלאים תושבי הדרום שסובלים מהרדיפה שלהם".

לולבים שהועברו מרצועת עזה לישראל. צילום: דוברות משרד הביטחון
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא