האחיות הודיעה על כללית בשל אוזלת ידה של הממשלה בטיפול באלימות במערכת הבריאות, לטענתן.

בבית החולים הדסה עין כרם. צילום: פלאש 90

 

במסגרת השביתה חדרי‏ ניתוח‏ יעבדו במתכונת‏ שבת ובכל ‏מחלקות ‏האשפוז ‏למיניהן ‏יעבדו ‏במתכונת ‏שבת. במחלקות ‏טיפולי ‏נמרץ ‏‏יעבוד ‏צוות‏ סיעודי מצומצם.

"האחיות והאחים החליטו כי דמם אינו הפקר", אמרה יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן. "לכן הכרזנו הבוקר על שביתה כוללת. עד שלא יבוצעו פעולות אופרטיביות לאלתר לפתרון העומסים הבלתי נסבלים ולהגנה על הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות, האחים והאחיות לא ירפו ממאבקם. לא ייתכן שהממשלה תעמוד כצופה מן הצד בעת שמערכת הבריאות הופכת לזירת מלחמה".

עוד הוסיפה כהן כי "אין להעלות על הדעת, כי ממשלת ישראל תעמוד מן הצד צופה אך לא נוקטת בצעד כלשהו בעת שהאלימות במערכת הבריאות גואה, והמקרים מגיעים עד לכדי סכנת חיים דווקא לאותם העובדים המקדישים את חייהם ומשפחותיהם לטיפול באזרחי המדינה".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר: "אסור להשלים עם נגע האלימות במערכת הבריאות. המדינה לא יכולה להמשיך לעמוד מנגד, בשעה שצוותי הסיעוד והרפואה, אשר מקדישים לילות כימים להצלת חיים, מותקפים מדי יום במקום עבודתם. אנו ניצבים ביחד עם האחיות והאחים, לזעוק את צעקתם עד שיהיה טיפול ומענה מקיף ואמיתי".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.