ראש הממשלה בנימין נפגש הערב (ראשון) עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון . בפתח דבריו פנה רה"מ לבולטון והודה לממשל האמריקני ולנשיא טראמפ על כך "שאינו מפחד מהאיום האיראני", לדבריו.

"אתם תומכים ביכולת ובזכות של ישראל להגן על עצמה, והגיבוי שאנחנו מקבלים מבעלת הברית שלנו חשוב לנו", אמר נתניהו ליועץ הבכיר שנמצא בסבב פגישות במזרח התיכון בעקבות הנסיגה מסוריה.

 

בעקבות הנסיגה האמריקנית מסוריה, ראש הממשלה נתניהו ביקש מממשל טראמפ להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן בה יבקרו מחר השניים: "מחר נעלה יחד לרמת הגולן ואתה תבין מצוין למה לעולם לא נעזוב אותה", אמר רה"מ לבולטון.

"ברוך הבא חבר", סיכם ראש הממשלה את פנייתו לבולטון. היועץ האמריקאי פתח את דבריו בברכות לראש הממשלה על שיתוף הפעולה בינו ובין הנשיא טראמפ "בהבאת השרירות האמריקנית לירושלים".

Meeting of Prime Minister Benjamin Netanyahu with US National Security Advisor John Bolton in Jerusalem. Photo: Amos Ben Gershom GPO
פגישה קודמת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון בירושלים. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

"תחת הנהגתך וההנהגה של הנשיא טראמפ יש לנו כיום את היחסים הטובים ביותר שאי פעם היו בין ארה"ב וישראל", המשיך היועץ לביטחון לאומי.

בולטון התייחס גם לאיומים המקיפים את ישראל מצפון וממזרח וחזר על "ההכרה הבלתי מתפשרת בזכותה של ישראל להגן על עצמה", אמר והוסיף: "אם מישהו באזור רוצה לאתגר את התמיכה הזו של ארה"ב בהגנה העצמית של ישראל, כדאי שיחשוב על זה שוב".

בולטון התבטא לאחרונה בעד החמרת הסנקציות הכלכליות על איראן כחלק מהמאבק נגד התעצמות וחיזוק המשטר האיראני.

ג'ון בולטון: "פלסטין אינה מדינה"

 

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.